Головна > Текстові публікації > Архів документів
25 січня 14:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
11 січня 14:21
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 грудня 16:02
Комітет вітає прийняття Парламентом Закону України про національні меншини (спільноти) України докладніше
09 грудня 09:38
Перший заступник голови Комітету Максим Ткаченко: «Українці – вільні духом люди. Вони, як ніколи, готові відстоювати і виборювати свої права і свободи» докладніше
26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
26 червня 2014, 16:06

Розроблений законопроект, що має посилити дотримання прав дітей під час мобілізації їхніх батьків

 

25 червня 2014 року у Прес-центрі Майдану відбулося громадське обговорення законопроекту,  розробленого народним депутатом України, заступником Голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Іриною Луценко спільно з Міжнародним  жіночим правозахисним центром «Ла Страда-Україна». Законопроектом пропонується внести зміни до ряду законів України, що регулюють мобілізаційну підготовку та мобілізацію з метою посилення захисту дітей.

Зокрема, передбачено не мобілізовувати батьків більше, ніж трьох дітей, адже у таких випадках діти залишаються без можливості бути забезпеченими необхідним для життя. За даними Мінсоцполітики, таких сімей в Україні 323 000, з них 248 000 з трьома дітьми, 49 000 – з чотирма, 17 000 – п’ятеро і більше. До переліку осіб, яким може бути надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, пропонується зарахувати також чоловіків та жінок, які самостійно виховують дитину в неповних сім’ях.

         Також передбачається внесення змін до Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та «Про охорону дитинства».

       «У сьогоднішніх умовах кожний свідомий громадянин готовий до захисту своєї країни, і це є обов'язком громадян України згідно зі статтею 65 Конституції України. Та водночас, він не може заважати виконанню інших конституційних обов’язків громадян, зокрема стосовно утримання та виховання дітей, - прокоментувала законодавчу ініціативу народний депутат Ірина ЛУЦЕНКО. – Ми переконані, що ми повинні закріпити на законодавчому рівні попередження нових трагедій, який вже було достатньо цього року».

У підсумку обговорення народний депутат запропонувала залучити учасників до робочої групи для нагального реагування на потреби змін до законодавства та практичної політики у випадках гострих соціальних проблем.

      «Розробка законопроекту стала результатом узагальнення телефонних звернень на Національну дитячу «гарячу лінію» 0 800 500 225 протягом весни 2014 року від родин, в яких виховуються три, чотири дитини, а чоловіки були мобілізовані до лав Національної гвардії України, залишивши дітей та сім’ю в складній ситуації, - розповіла президентка Центру «Ла Страда-Україна» Катерина ЛЕВЧЕНКО. – Запропоновані зміни також сприятимуть більшому узгодженню чинного українського законодавства з міжнародними документами у сфері захисту прав дітей, зокрема, Конвенції ООН про права дитини».

Усі експертидержавних і недержавних структур, - які взяли участь в обговоренні, визнали запропоновані законодавчі зміни слушними та висловили пропозицію додати до категорій громадян, які не мають підпадати під мобілізацію, чоловіків та жінок, які виховують дітей з інвалідністю I та II груп віком до 23 років. Зміни також захищатимуть дітей, які перебувають під опікою та виховуються у дитячих будинках сімейного типу.