Головна > Текстові публікації > Архів документів
25 січня 14:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
11 січня 14:21
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 грудня 16:02
Комітет вітає прийняття Парламентом Закону України про національні меншини (спільноти) України докладніше
09 грудня 09:38
Перший заступник голови Комітету Максим Ткаченко: «Українці – вільні духом люди. Вони, як ніколи, готові відстоювати і виборювати свої права і свободи» докладніше
26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
18 вересня 2014, 12:09

Зустріч керівництва Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин зі Спеціальним доповідачем Ради ООН з прав людини з питань внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні

 

17 вересня 2014 року в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулась зустріч зі Спеціальним доповідачем Ради ООН з прав людини з питань внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні.

Мета візиту Чалока Беяні в Україну - ознайомитися зі становищем внутрішньо переміщених осіб, побувати в місцях їх розселення, провести зустрічі з представниками відповідних органів державної влади, громадянського суспільства, а також іншими причетними зацікавленими сторонами для ознайомлення із ситуацією на місці та отримання інформації, що належить до компетенції мандату Спецдоповідача.

         В ході зустрічі була обговорена концепція зареєстрованих у Верховній Раді України альтернативних законопроектів про внутрішньої переміщених осіб (реєстр. № 4490а) та про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (реєстр. № 4490а-1), а також можливі перспективи ухвалення законодавчого акту, який регулював би питання внутрішньо переміщених осіб.

Спеціальний доповідач Ради ООН з прав людини з питань внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні висловив готовність надати Україні та Верховній Раді України консультативну допомогу щодо запровадження державної політики з питань внутрішньо переміщених осіб.

В зустрічі також взяли участь керівник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Армен Арутюнян та Регіональний представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин представляла Заступник голови Комітету, Голова підкомітету з питань гендерної рівності Ірина Луценко.