Зустріч керівництва Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин зі Спеціальним доповідачем Ради ООН з прав людини з питань внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні

18 вересня 2014, 12:09

 

17 вересня 2014 року в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулась зустріч зі Спеціальним доповідачем Ради ООН з прав людини з питань внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні.

Мета візиту Чалока Беяні в Україну - ознайомитися зі становищем внутрішньо переміщених осіб, побувати в місцях їх розселення, провести зустрічі з представниками відповідних органів державної влади, громадянського суспільства, а також іншими причетними зацікавленими сторонами для ознайомлення із ситуацією на місці та отримання інформації, що належить до компетенції мандату Спецдоповідача.

         В ході зустрічі була обговорена концепція зареєстрованих у Верховній Раді України альтернативних законопроектів про внутрішньої переміщених осіб (реєстр. № 4490а) та про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (реєстр. № 4490а-1), а також можливі перспективи ухвалення законодавчого акту, який регулював би питання внутрішньо переміщених осіб.

Спеціальний доповідач Ради ООН з прав людини з питань внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні висловив готовність надати Україні та Верховній Раді України консультативну допомогу щодо запровадження державної політики з питань внутрішньо переміщених осіб.

В зустрічі також взяли участь керівник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Армен Арутюнян та Регіональний представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин представляла Заступник голови Комітету, Голова підкомітету з питань гендерної рівності Ірина Луценко.