Головна > Текстові публікації > Архів документів
26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 листопада 13:05
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 18:19
Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії докладніше
18 жовтня 19:19
Прийнято за основу урядовий законопроект про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України докладніше
17 жовтня 13:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
22 листопада 2013, 13:37

Голова Комітету Валерій Пацкан взяв участь у засіданні Наглядової Ради проекту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні "Дослідження та діалог щодо політики у сфері міграції і грошових переказів в Україні"

21 листопада 2013 року Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан взяв участь у засіданні Наглядової Ради проекту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні «Дослідження та діалог щодо політики у сфері міграції і грошових переказів в Україні».

         Представництво МОМ в Україні у співпраці з Національним банком України залучили до участі у заході представників Уряду, Парламенту, приватного сектору, науковців з метою побудови конструктивного діалогу для більш ефективного використання міграційного потенціалу для розвитку держави.

У своєму зверненні до учасників заходу Голова Комітету Валерій Пацкан зазначив, що Україні сьогодні край важливо розробити ефективну політику щодо використання потенціалу трудової міграції, як економічного внеску трудових мігрантів-іноземців, так і українських трудових мігрантів, що працюють за межами України.

Валерій Пацкан поінформував присутніх про діяльність Комітету у сфері трудової міграції, зокрема про проведення парламентських слухань на тему «Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи їх вирішення», які відбулись 3 липня цього року у Верховній Раді України за ініціативою Комітету. За наслідком проведених слухань, Верховна Рада України прийняла постанову, якій затвердила Рекомендації парламентських слухань.

Значне місце в Рекомендаціях, зауважив Голова Комітету, займає економічний блок – як своєрідний шлях економічної співпраці українських трудових мігрантів та держави. Зокрема, було рекомендовано: прийняти закон про зовнішню трудову міграцію; скасувати норми щодо обкладення прибутковим податком грошових переказів трудових мігрантів; лібералізувати митні процедури щодо ввезення власного майна для українських трудових мігрантів, які повертаються на постійне проживання в Україну; розробити державну програму залучення інвестицій трудових мігрантів в українську економіку та інше.

         Валерій Пацкан звернув увагу учасників заходу, що на сьогодні не існує достовірних досліджень щодо напрямів використання в Україні коштів українських трудових мігрантів. «Тому я маю надію, що цей проект стане одним з таких фундаментальних та незаангажованих досліджень, які допоможуть побудувати державну політику взаємовигідної співпраці українських трудових мігрантів та держави, залучити кошти мігрантів в економіку. Також сподіваюсь, що результати проекту стануть підґрунтям для внесення необхідних змін та доповнень до законодавства України», – зазначив Голова Комітету.