Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав не лише пам‘ятати про Голодомор, як акт геноциду українського народу, а й доносити цю гірку правду до усіх в Україні та за її межами.
«Я впевнений, що багато людей в цій залі і поза нею мають родичів, які не пережили геноцид. І тому ми маємо не лише про це пам‘ятати, ми маємо доносити цю гірку правду до усіх в Україні та за її межами», - сказав він під час урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Захід приурочено до 85-х роковин з часу величезної трагедії – Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу. У засіданні брали участь народні депутати України, іноземні парламентарії, представники центральних органів виконавчої влади, організацій української діаспори та громадських організацій України.
«Тисячі свідчень жертв Голодомору, від яких просто сльози навертаються. Але, коли ми говоримо про жахливу трагедію, ми повинні не забувати, що трагедії не бувають випадковими або вибірковими. Згадуючи про трагедію українців, ми також мусимо згадувати, що під час Голодомору загинуло багато представників національних меншин – німці, поляки, болгари, євреї, багато з тих, хто зокрема жили і на Донбасі. Ми маємо про це згадувати, тому що Україна різноманітна, але Україна має бути єдиною», - наголосив Григорій Немиря.
«Сталінський терор був розправою над свідомістю. Донбас був притулком для всіх, хто тікав від закону, і тому Сталін мав усі причини вважати, що там можна робити геть усе. Диктатор тероризував Донбас саме тому, що цей регіон символізував свободу. Зараз тероризують усю Україну, тому що Україна символізує свободу. Я думаю, що такі уроки означають, що ми відповідальні за те, щоб Україна була вільною, щоб в Україні можна було вільно дихати не лише зараз, а й в майбутньому».