Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини Григорій Немиря закликав владу України відновити політичні та соціальні права внутрішньо переміщених осіб та припинити відверто дискримінаційну політику по відношенню до власних громадян. 

 

Про це він заявив сьогодні під час Національного Форуму «Почути невидимих виборців», який проводить  громадська організація «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»  в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», що здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії.

 

«28 червня Україна святкуватиме День Конституції. Ми почуємо промови про те, що Конституція гарантує рівні права для усіх громадян України. Але, чим голосніше звучатимуть ці промови, тим більшим буде розрив між гаслами та реальністю»,- наголосив Григорій Немиря.

 

«Сьогодні сотні тисяч наших громадян позбавлені можливості брати участь  у місцевих та парламентських виборах (голосування в одномандатних округах), вони не отримують пенсії та соціальні виплати, зазнають принизливих перевірок через ухвалені Урядом підзаконні акти. Це відверто дискримінаційна політика по відношенню до власних громадян. Це робить нашу країну слабкішою. Це є неприйнятним».

 

У цьому зв‘язку він нагадав про зареєстровані у парламенті Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, реєстр. № 6692, та Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), реєстр. №6240, ухвалення яких допоможе вирішити ситуацію з ВПО та громадянами України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу. 

 

Законопроект № 6692, розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема, ООН, Ради Європи, Норвезької ради в справах біженців   та громадських організацій, та який пройшов усі комітети ВРУ, вже майже рік не виноситься на розгляд до сесійної зали. Законопроект № 6240 зареєстрований у ВРУ майже рік тому і досі не винесений на розгляд профільного Комітету.

 

«Розгляд цих надважливих законопроектів у Верховній Раді України свідомо блокується. Ми маємо покласти цьому край»,- сказав Григорій Немиря, підкресливши, що Комітет з прав людини робив і буде робити усе можливе для вирішення цієї ситуації

 

У свою чергу Олександр Клюжев, аналітик Громадської мережі ОПОРА, зауважив, що ситуація з вимушеними переселенцями яскраво демонструє, що робить наша держава з громадянам, які втрачають свій електоральний вплив.

 

«Соціальні права ВПО не забезпечені, вони не отримують пенсії. Це відбулося після того, як ця група громадян втратила свої електоральні права. Держава застосувала по відношенню до них дискримінаційну політику, бо вони не мають електорального впливу. Така жорстка політика не була застосована до жодної іншої категорії громадян України за всю історію нашої держави»,- сказав він.

 

«Вимушені переселенці хочуть, щоб їх почули та побачили. Але, на жаль, зараз це неможливо тому, що вони відсутні у списках виборців на місцевих та на парламентських виборах в одномандатних округах. Я сподіваюся, що ситуація буде вирішена»,- наголосила старший координатор проектів IFES в Україні Надія Пашкова.

 

В роботі Форуму, зокрема, брали участь народні депутати України, представники міжнародних організацій, громадського сектору та експерти.


 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

29 листопада 2024 14:12
20 листопада 2024 15:13
12 листопада 2024 14:11
29 жовтня 2024 15:18
28 жовтня 2024 14:44
11 жовтня 2024 14:55
24 вересня 2024 12:25
18 вересня 2024 17:20
04 вересня 2024 11:16
21 серпня 2024 10:28