Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря заявив, що влада має розглядати внутрішньо переміщених осіб не як проблему, як можливість для успішного демократичного розвитку України.

 

"Вимушені переселенці, яких на разі майже 2 мільйони, - це не тягар або проблема, як вважає Уряд, це можливість для успішної побудови процвітаючої України",- сказав він під час міжнародної конференції  "Гуманітарна криза в Україні", яку проводить провідний міжнародний аналітичний центр Atlantic Council у Вашингтоні

(http://www.atlanticcouncil.org/events/upcoming-events/detail/ukraines-humanitarian-crisis).

 

"Вони були вимушені покинути свої домівки через загрозу їхньому життю, але не поїхали з України, яку вважають своєю Батьківщиною. Ці люди привносять нові можливості, навички та досвід до різних регіонів України і ми не повинні цим змарнувати. Тому нам негайно потрібно розробити стратегію та політику у цій сфері та створити інституції для їхньої імплементації".

 

За його словами, криза та падіння соціальних стандартів в Україні є лише частково наслідками війни на Донбасі, але переважно - наслідком невдалої політики влади. У цьому зв'язку Григорій Немиря наголосив, що допомога Заходу, яку він і надалі готовий надавати, має бути використана Урядом ефективно та без корупції.

 

Крім того, Голова Комітету повідомив про результати розширеного виїзного засідання Комітету з прав людини, яке відбулося у Донецькій області, з метою моніторингу дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають в зоні проведення антитерористичної операції,  та аналізу практики застосування чинного законодавства з питань ВПО. Зокрема, про створення моніторингової групи у складі народних депутатів України з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають в зоні проведення антитерористичної операції.

 

У свою чергу старший науковий співробітник Atlantic Council Адріан Каратницький підкреслив, що "внутрішні переселенці, яких підтримує переважна більшість населення нашої держави, сприяють зміцненню патріотизму всередині України  та можуть сприяти її демократичному розвитку. Уряд має захищати їхні права та свободи".

 

"Дуже важливо, що внутрішні переселенці не поїхали до інших країн, а залишилися в Україні, не зважаючи на війну та корупцію. Це дуже добрий знак",- сказав Джон Гербст, директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

26 червня 2025 12:34
18 червня 2025 12:45
17 травня 2025 13:01
16 травня 2025 09:21
15 травня 2025 11:25
24 квітня 2025 13:54
10 квітня 2025 14:03
27 березня 2025 16:53
06 березня 2025 14:15
25 лютого 2025 14:27
Верховною Радою України прийнято за основу і в цілому проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" щодо звільнення осіб, які перебували в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України, від сплати адміністративного збору за оформлення паспорта громадянина України (реєстр. № 12333)