Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря заявив, що Комітет пропонує у розкладі засідань Верховної Ради України на 17-20 січня 2017 року розглянути комплекс законопроектів, які стосуються забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в різних сферах суспільних відносин, зокрема що стосується відшкодування вартості зруйнованого або пошкодженого майна.

 

​"Сьогодні я хотів би зупинитися на, на мій погляд, кричущому питанні - захисті прав і свобод вимушених переселенців. У проекті Державного бюджету на 2017 рік так і не були враховані пропозиції Комітету з прав людини щодо цього: як голова Комітету я вимушений зазначити, що жодна з рекомендацій, запитів Комітету з прав людини щодо бюджету на 2017 рік, жодна, підкреслюю, не була врахована Кабінетом Міністрів. У зв’язку з цим, Комітет звертається з проханням внести в розклад засідань на 17-20 січня комплекс законопроектів, які дозволять захистити цю категорію населення",- сказав він під час  під час  засідання Погоджувальної Ради керівництва парламенту.

 

​З огляду на це, Григорій Немиря запропонував  дати доручення комітетам Верховної Ради України, на опрацюванні яких є законопроекти  з питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в різних сферах суспільних відносин, прискорити підготовку цих законопроектів та внести їх на розгляд Верховної Ради до 17 січня 2017 року.   Зокрема, мова йде про законопроекти, щодо компенсації за пошкоджене житло, компенсації вартості пошкодженого майна, відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства які були пошкоджені (зруйновані) під час проведення або внаслідок проведення антитерористичної операції.


Крім того, Комітет пропонує на пленарному засіданні Верховної Ради України  20 січня 2017 року  (п’ятниця)  Годину запитань до Уряду присвятити розгляду питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.


Також Григорій Немиря повідомив, що наразі Міжвідомчою робочою групою з підготовки проектів законів та підзаконних нормативних актів щодо вдосконалення національного законодавства щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб здійснюється підготовка переліку законопроектів, які будуть запропоновані Верховній Раді України для першочергового ухвалення. До складу Міжвідомчої робочої групи входять представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерства соціальної політики, Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби, Пенсійного фонду України, публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»,  Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Перелік законопроектів буде розісланий додатково.

 

Григорій Немиря наголосив, що забезпечення  захисту прав і свобод вимушених переселенців пов’язане із наданням наступного траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Лист Віце-Президента Європейської комісії Домбровскіса на Прем’єр-міністра Гройсмана про це чітко говорить.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

26 червня 2025 12:34
18 червня 2025 12:45
17 травня 2025 13:01
16 травня 2025 09:21
15 травня 2025 11:25
24 квітня 2025 13:54
10 квітня 2025 14:03
27 березня 2025 16:53
06 березня 2025 14:15
25 лютого 2025 14:27
Верховною Радою України прийнято за основу і в цілому проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" щодо звільнення осіб, які перебували в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України, від сплати адміністративного збору за оформлення паспорта громадянина України (реєстр. № 12333)