Головна > Текстові публікації > Архів документів
26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 листопада 13:05
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 18:19
Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії докладніше
18 жовтня 19:19
Прийнято за основу урядовий законопроект про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України докладніше
17 жовтня 13:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 листопада 2013, 11:40

Голова Комітету Валерій Пацкан взяв участь в роботі круглого столу на тему: "Антидискримінаційне законодавство як крок на шляху до європейської інтеграції України та візової лібералізації"

12 листопада 2013 року Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан взяв участь в роботі круглого столу на тему: Антидискримінаційне законодавство як крок на шляху до європейської інтеграції України та візової лібералізації». Круглий стіл був проведений Національним демократичним інститутом в Україні та Фондом імені Гайнріха Бьолля в Україні.

  У своєму виступі Валерій Пацкан зазначив, що Україна є стороною більшості міжнародних угод в галузі прав людини. Високі стандарти прав людини, сформульовані в Загальній декларації прав людини, були повною мірою закріплені в Конституції України. Аналіз національного законодавства Укpаїни дозволяє констатувати, що на даний час у нашій деpжаві ствоpена достатня законодавча база щодо забезпечення пpав людини і гpомадянина. Але, на жаль, в Україні не завжди приділяється відповідна увага міжнародному принципу недискримінації.

Валерій Пацкан поінформував учасників заходу про успішні кроки з напрацювання антидискримінаційного законодавства. Зокрема, це стосується ухвалення Закону «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», який спрямований на протидію дискримінації за ознакою статі. Крім цього, в 2012 році Верховна Рада України ухвалила Закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», внесений Кабінетом Міністрів України. Але цей документ, зауважив Голова Комітету, має загальний характер, не містить критеріїв дискримінаційних дій та механізмів боротьби з дискримінацією, не передбачає внесення відповідних змін до законодавства, які встановлюють адміністративну або кримінальну відповідальність за дискримінаційні дії. Саме тому експертами Європейського Союзу та Ради Європи було висловлено низку рекомендацій до зазначеного Закону, які Уряд взяв до уваги та вніс на розгляд Парламенту відповідний законопроект №2342, який викликав гострі дискусії в українському суспільстві.

Підсумовуючи свій виступ, Валерій Пацкан зазначив, що без усвідомлення суспільством тих загроз, які несе в собі дискримінація і  без бажання протидіяти їй ми не зможемо ефективно протистояти цьому явищу.

Голова Комітету подякував організаторам заходу за ініціативу проведення публічної дискусії з питання формування антидискримінаційного законодавства і залучення до неї політиків, яким приймати рішення з даного питання, і яка наблизить нас до розуміння важливості цієї проблематики.