Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан звернувся з вітальним словом до делегатів 5-го З’їзду німців України, який відбувся 8 грудня 2013 року.
У свої промові Голова Комітету відзначив, що німецька національна спільнота посідає чільне місце у багатоетнічному складі населення України. Німці України – завжди були, є і будуть невід’ємною складовою частиною української громади.
Як підтверджують роки незалежності, зазначив Валерій Пацкан, політична і соціальна стабільність в Україні можлива лише за умов гармонічних міжнаціональних відносин. Демократичною і справді незалежною Україна буде лише тоді, коли будуть всебічно задоволені духовні і культурні потреби усіх етносів, що проживають в Україні. Від цього залежить добробут країни, внутрішній спокій та міжнародний авторитет. Саме тому в Комітеті особлива увага приділяється питанням етнонаціональної політики, формуванню законодавства у цій сфері на засадах забезпечення умов для рівноправного розвитку культур та їх взаємозбагачення.
Валерій Пацкан поінформував делегатів, що очолюваний ним Комітет є активним учасником міжнародного співробітництва у сфері захисту прав національних меншин з країнами, що мають з Україною етнічно споріднені спільноти, в тому числі і з Німеччиною. Так, навесні цього року в Комітеті відбулась зустріч із Надзвичайним та повноважним послом Федеративної республіки Німеччина в Україні паном Крістофом Вайлем та німецькими парламентарями. Під час зустрічі обговорювались можливості співпраці в напрямку вдосконалення українського законодавства у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина та приведення його у відповідність до європейських стандартів.
Голова Комітету відзначив значний досвід, нагромаджений німецькою спільнотою, успішного вирішення різноманітних етнонаціональних проблем. І цей досвід є надзвичайно цінним. Німецькі культурні товариства плідно працюють в напрямку збереження і розвитку національної самосвідомості німецького народу, його культури, мови цим самим сприяючи створенню сприятливих умов для розвитку німецької меншини в Україні.
Завершуючи свій виступ, Валерій Пацкан висловив подяку німецькій національній спільноті як за співпрацю з Комітетом зокрема, так і за активну підтримку демократичних перетворень в Україні в цілому та побажав учасникам п’ятого З’їзду німців України наснаги та подальших здобутків в етносоціальному та культурному розвитку німецької національної меншини.