Головна > Текстові публікації > Архів документів
21 вересня 12:51
Верховною Радою України прийнято євроінтеграційний проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про національні меншини (спільноти) України” щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України (реєстр. № 9610) докладніше
20 вересня 11:12
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 вересня 12:34
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 вересня 09:16
Голова Комітету Андрій Задорожний: «Псевдовибри, проведені державою-агресором на тимчасово окупованих територіях України, суперечать нормам міжнародного права та є юридично нікчемними» докладніше
23 серпня 17:44
Верховною Радою України прийнято два законопроекти, підготовка яких у парламенті здійснювалась Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
21 серпня 13:58
Відбулось засідання Комітету докладніше
10 серпня 15:56
Відбулось громадське обговорення законопроекту, спрямованого на виконання рекомендацій Венеційської комісії щодо Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
02 серпня 15:26
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання, реєстр. № 9310 від 19.05.2023
докладніше
21 квітня 2009, 09:42

Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо декларації про іноземне громадянство)", реєстр. № 3102-1 від 18.11.2008 р., внесений народним депутатом України В. Яворівським.

 

Комітет на своєму засіданні 15 квітня 2009 року розглянув  проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за приховування факту перебування у громадянстві іншої держави або набуття такого громадянства)», реєстр. № 3102 від 11.09.2008 р., внесений народними депутатами України В. Швецем та В. Макієнком та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо декларації про іноземне громадянство)», реєстр. № 3102-1 від 18.11.2008 р., внесений народним депутатом України В. Яворівським.

Законопроекти подані у порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Регламенту Верховної Ради України.

Метою цих законопроектів є приведення у відповідність з Конституцією України положень Закону «Про громадянство України» та запровадження відповідальності для осіб, які свідомо приховують подвійне (множинне) громадянство.

У відповідності з Конституцією України та чинним законодавством в Україні існує єдине громадянство. Встановлення принципу єдиного громадянства в Україні забезпечило однаковий правовий зв’язок кожного громадянина з Україною, розуміння кожним своєї належності до України.

В той же час, окремі прогалини у Законі України «Про громадянство України» роблять можливим наявність у громадян України подвійного (множинного) громадянства. Негативною стороною існування масових випадків подвійного громадянства є загроза опосередкованого втручання у внутрішні справи України з боку іноземних держав шляхом впливу на політичну свідомість даної категорії осіб.

У законодавстві України міститься багато прав і свобод, які надаються лише громадянам України. У зв’язку з цим, наявність громадянства більше ніж однієї держави в особи створює можливість порушення ще й низки норм, що містяться в інших законах України.

Прийняття такого типу законопроекту дозволить запобігти порушенню громадянами Конституції України. Запровадження відповідальності за неповідомлення про отримання громадянства (підданства) іншої держави стимулюватиме дотримуватися в цьому питанні норм Конституції і законів у цілому.

За твердженням авторів законопроектів, прийняття цього акту не потребуватиме додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

У своєму висновку №16\3-1309\3102 від 07.10.2008 р. Головне науково-експертне Управління зазначає, що «за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання».

У своєму висновку №16\3-1509\3102-1 від 16.12.2008 р. Головне науково-експертне Управління зазначає, що «законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій».

Комітет, розглянувши 15.04.2009 р. на своєму засіданні законопроекти, ухвалив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо декларації про іноземне громадянство)», реєстр. № 3102-1 від 18.11.2008 р., внесений народним депутатом України В. Яворівським  прийняти за основу.

Комітет одночасно розглянув основний законопроект - проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ( щодо відповідальності за приховування факту перебування у громадянстві іншої держави або набуття такого громадянства)», реєстр. № 3102 від 11.09.2008 р., внесений народними депутатами України В. Швецем та  В. Макієнком  та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України його відхилити.