Головна > Текстові публікації > Архів документів
24 травня 16:10
Комітет рекомендує парламенту прийняти в другому читанні та в цілому законопроект (реєстр. № 9199) докладніше
18 травня 09:21
Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Задорожний: «Пам’ятаємо та не пробачимо!» докладніше
10 травня 12:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 травня 14:13
Верховною Радою України прийнято за основу законопроект реєстр. № 9199 від 11.04.2023, ініційований членами Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
28 квітня 15:14
28 квітня 2023 року Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії» № 3054-IX докладніше
26 квітня 14:30
«Кримськотатарській нації загрожує повне знищення, якщо Крим залишиться під російською окупацією» - член Комітету з прав людини Мустафа Джемілєв докладніше
26 квітня 12:57
Відбулось засідання Комітету докладніше
14 квітня 12:08
Заступниця голови Комітету Неллі Яковлєва: «Співпраця з Радою Європи є одним з пріоритетних напрямків роботи Комітету у сфері захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії» докладніше
16 березня 2012, 15:22

Комітет рекомендує включити до порядку денного сесії та прийняти за основу проект Закону України "Про документи, що посвідчують особу, її спеціальний статус та підтверджують громадянство України"

Комітет рекомендує включити до порядку денного сесії

та   прийняти за основу проект Закону України

“Про документи, що посвідчують особу, її спеціальний статус

та підтверджують громадянство України”

 

 

 

Комітет на своєму засіданні 14 березня 2012 року розглянув альтернативні проекти Законів України «Про документи, що посвідчують особу, її спеціальний статус та підтверджують громадянство  України» реєстр.  № 10036 від 10.02.2012 р., внесений народними депутатами України Коновалюком В.І., Мойсиком В.Р. та Бережною І.Г.  і «Про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство  України, дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну» реєстр.  № 10036-1 від 20.02.2012 р., внесений Кабінетом Міністрів України.

 Законопроекти подані у порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Регламенту Верховної Ради України.

Розроблення обох законопроектів обумовлено потребами створення умов для запровадження безвізового режиму короткострокових поїздок громадян України до держав - членів Європейського Союзу у відповідності з  Планом дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. З цією метою в Україні повинні бути запроваджені документи, що відповідають стандартам Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО) та забезпечують на належному рівні захисту персональних даних.

Внесені законопроекти передбачають запровадження документів України для виїзду за кордон з електронним носієм біометричної інформації відповідно до стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО).

Метою обох законопроектів є виконання Україною своїх зобов’язань перед Європейським Союзом в частині що стосується запровадження і використання надійних та високо захищених документів, з електронним носієм інформації.

За твердженням авторів законопроектів, прийняття цих законодавчих актів не потребуватиме додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

Розглянувши альтернативні проекти Комітет, ухвалив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про документи, що посвідчують особу, її спеціальний статус та підтверджують громадянство  України» реєстр.   № 10036 від 10.02.2012 р., внесений народними депутатами України Коновалюком В.І., Мойсиком В.Р. та Бережною І.Г. включити до порядку денного сесії та   прийняти за основу.