Головна > Текстові публікації > Архів документів
24 травня 16:10
Комітет рекомендує парламенту прийняти в другому читанні та в цілому законопроект (реєстр. № 9199) докладніше
18 травня 09:21
Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Задорожний: «Пам’ятаємо та не пробачимо!» докладніше
10 травня 12:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 травня 14:13
Верховною Радою України прийнято за основу законопроект реєстр. № 9199 від 11.04.2023, ініційований членами Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
28 квітня 15:14
28 квітня 2023 року Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії» № 3054-IX докладніше
26 квітня 14:30
«Кримськотатарській нації загрожує повне знищення, якщо Крим залишиться під російською окупацією» - член Комітету з прав людини Мустафа Джемілєв докладніше
26 квітня 12:57
Відбулось засідання Комітету докладніше
14 квітня 12:08
Заступниця голови Комітету Неллі Яковлєва: «Співпраця з Радою Європи є одним з пріоритетних напрямків роботи Комітету у сфері захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії» докладніше
07 березня 2012, 15:29

Висновки Комітету щодо кандидатур на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Верховна Рада України

 

 

Комітет на своєму засіданні  6 березня 2012 року  відповідно до статей 5,6 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини»  розглянув питання про надання висновку  щодо   кандидатури Захарова Є.Ю., висунутого на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 125 народними депутатами України.

Члени Комітету відзначили, що Захаров Євгеній Юхимович, 1952 року народження, є відомим і авторитетним  правозахисником - з 1997 року  обіймає посаду  виконавчого директора Харківської правозахисної групи.

Комітет проаналізував подані документи: автобіографію; диплом про вищу освіту; диплом кандидата технічних наук; відомості про кандидата; декларацію про майно, доходи, видатки  і зобов’язання  фінансового характеру за 2011 рік; довідку про відсутність судимості; інформацію   про досвід правозахисної діяльності;  та  заяву Захарова Є.Ю.  про зобов’язання усунути обставини, які перешкоджають вступу на посаду Уповноваженого у разі його призначення.

Комітет дійшов  висновку: «кандидатура Захарова Євгенія Юхимовича  відповідає вимогам, передбаченим Законом України  «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та відсутні причини, які б перешкоджали  зайняттю ним цієї посади».

Таке рішення підтримали шість народних депутатів ( «проти» -  один ).

Доповідачем  із зазначеного питання визначено  Голову Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин  Зарубінського Олега Олександровича.

Висновок Комітету та пропозиції до регламенту розгляду питання додаються.

 

Додаток: на 2 арк.

 

 

 

Голова Комітету                                                             О.О.ЗАРУБІНСЬКИЙ

 

 

 

Верховна Рада України

 

 

 

ВИСНОВОК

Комітету Верховної Ради України

з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

щодо кандидатури  на посаду

Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини

Захарова Євгенія Юхимовича

 

Відповідно до статей п’ятої і шостої  Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини», Комітет Верховної Ради України з питань прав людини,  національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 6 березня 2012 року розглянув кандидатуру Захарова Євгенія Юхимовича на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Комітет проаналізував  подані документи: автобіографію; диплом про вищу освіту; диплом кандидата технічних наук; відомості про кандидата; декларацію про майно, доходи, видатки  і зобов’язання  фінансового характеру за 2011 рік; довідку про відсутність судимості; інформацію   про досвід правозахисної діяльності та заяву про зобов’язання усунути обставини, які перешкоджають вступу на посаду Уповноваженого у разі його призначення.

За наслідками обговорення народними депутатами - членами Комітету ухвалено висновок про відповідність кандидатури Захарова Є.Ю. вимогам статті 5 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини», а саме: «Кандидатура Захарова Євгенія Юхимовича  відповідає вимогам, передбаченим  Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та  відсутні причини, які б перешкоджали  зайняттю ним цієї посади».

Таке рішення підтримали  шість народних депутатів («проти» - один).

 

 

Голова Комітету                                                                  О.О. Зарубінський

 

 

 

Пропозиції до регламенту

розгляду питання  про обрання

Уповноваженого Верховної Ради України

з прав людини

 

Час відведений для розгляду

 

 45 хв. 

Тривалість виступів

 

Доповідь Голови Комітету  – 5 хв.

 

Виступи  кандидаті на посаду Уповноваженого :

 

Захарова Євгенія Юхимовича  - виступ – 5 хв.

                                          для відповіді на питання – 5 хв.

 

Лутковської Валерії Володимирівни – виступ – 5 хв.

                                          для  відповіді  на питання – 5 хв.

 

Час відведений  на  обговорення кандидатур на посаду:

 

Виступи представників депутатських фракцій  -  3 хв.

 

Виступи представників комітетів  та окремих народних депутатів - 3 хв

 

 

Голова Комітету

Верховної Ради України

з питань прав людини,

національних меншин і

міжнаціональних відносин                                          О.О.Зарубінський  

 

 

 

 

Верховна Рада України

 

Комітет на своєму засіданні  6 березня 2012 року  відповідно до статей 5,6 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини»  розглянув питання про надання висновку щодо  кандидатури Лутковської В.В., висунутої на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 124 народними депутатами України.

Лутковська Валерія Володимирівна, 20 січня 1972 року народження, обіймає посаду Урядового  уповноваженого  у справах Європейського суду з прав людини  Міністерства юстиції України.

В ході обговорення  кандидатури Лутковської В.В. основною темою дискусії стало питання  наявності   у неї   досвіду правозахисної діяльності.      В той час, як одні народні депутати України  наголошували на  відсутності такого досвіду, інші – наголошували на тому, що, згідно документів ООН, держава несе основну відповідальність і обов’язок  захищати, сприяти і здійснювати  усі права людини і основні свободи.  А відтак, робота в державних установах, у сфері прав людини  може розглядатися як правозахисна діяльність.  

Комітет проаналізував  подані документи: автобіографію; диплом про вищу освіту; біографічну довідку про кандидата; декларацію про майно, доходи, видатки  і зобов’язання  фінансового характеру за 2011 рік; інформацію   щодо   правозахисної діяльності  та  заяву Лутковської В.В. про зобов’язання  усунути обставини, які перешкоджають  вступу на посаду Уповноваженого у разі її призначення.

За наслідками обговорення, народними депутатами України – членами Комітету  було внесено дві пропозиції щодо висновку про відповідність кандидатури Лутковської В.В. вимогам статті 5 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»:

1) «Кандидатура Лутковської В.В. відповідає вимогам, передбаченим  Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та  відсутні причини, які б перешкоджали зайняттю нею цієї посади».

Таку пропозицію  підтримали  два народних депутати («проти» - чотири ; «утримався» - один).

2) «Лутковська Валерія Володимирівна не має досвіду правозахисної діяльності, наявність якої є обов’язковою, передбаченою Законом умовою для призначення громадянина на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,  і тому вона не може претендувати на цю посаду».

 

Таке рішення підтримали чотири народних депутати («проти» - 2; «утримався»- один ).

Доповідачем  із зазначеного питання визначено  Голову Комітету  з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин  Зарубінського Олега Олександровича.

Висновок Комітету та пропозиції до регламенту розгляду питання   додаються.

 

 

Додаток: на 3 арк.

 

 

 

Голова Комітету                                                             О.О.ЗАРУБІНСЬКИЙ

 

 

 

 

 

Верховна Рада України

 

 

 

 

ВИСНОВОК

Комітету Верховної Ради України

з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

щодо кандидатури  на посаду

Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини

Лутковської Валерії Володимирівни 

 

Відповідно до статей п’ятої і шостої  Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини», Комітет Верховної Ради України з питань прав людини,  національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні   6 березня 2012 року розглянув кандидатуру Лутковської Валерії Володимирівни  на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Комітет проаналізував   подані документи: автобіографію; диплом про вищу освіту; біографічну довідку про кандидата; декларацію про майно, доходи, видатки  і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік; інформацію   щодо правозахисної діяльності  та  заяву про зобов’язання усунути обставини, які перешкоджають вступу на посаду Уповноваженого у разі її призначення.

В ході обговорення народними депутатами - членами Комітету було  внесено дві пропозиції щодо висновку про відповідність кандидатури Лутковської В.В. вимогам статті 5 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини»:

1) «Кандидатура Лутковської Валерії Володимирівни відповідає вимогам, передбаченим  Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та відсутні причини, які б перешкоджали зайняттю нею цієї посади».

Таку пропозицію підтримали два народних депутати («проти» - чотири; «утримався» - один).

2) «Лутковська Валерія Володимирівна не має досвіду правозахисної діяльності, наявність якої є обов’язковою, передбаченою Законом умовою для призначення громадянина на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,  і тому вона не може претендувати на цю посаду».

Таке рішення підтримали чотири народних депутати («проти» - два; «утримався» - один).

 

 

 

Голова Комітету                                                                   О.О.Зарубінський

 

 

 

 

Пропозиції до регламенту

розгляду питання  про обрання

Уповноваженого Верховної Ради України

з прав людини

 

Час відведений для розгляду

 

 45 хв. 

Тривалість виступів

 

Доповідь Голови Комітету  – 5 хв.

 

Виступи  кандидаті на посаду Уповноваженого :

 

Захарова Євгенія Юхимовича  - виступ – 5 хв.

                                          для відповіді на питання – 5 хв.

 

Лутковської Валерії Володимирівни – виступ – 5 хв.

                                          для  відповіді  на питання – 5 хв.

 

Час відведений  на  обговорення кандидатур на посаду:

 

Виступи представників депутатських фракцій  -  3 хв.

 

Виступи представників комітетів  та окремих народних депутатів - 3 хв.

 

 

Голова Комітету

Верховної Ради України

з питань прав людини,

національних меншин і

міжнаціональних відносин                                          О.О.Зарубінський