Комітет прийняв за основу Рекомендації парламентських слухань на тему:
“Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи”
На своєму засіданні 22.02.2012 року Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин прийняв за основу Рекомендації парламентських слухань на тему: “Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи”, які відбулися 11 січня 2012 року, а також вирішив направити їх відповідним органам для експертної оцінки.
Під час обговорення відзначалося, що головна мета слухань - зробити подальші кроки у напрямку розвитку діалогу між державою та національними громадами України, досягнута. Свідченням тому стали не тільки виступи, але й велика кількість пропозицій та побажань, які надійшли до Комітету. В ході роботи над ними, було здійснено їх ретельний аналіз для підготовки проекту рекомендацій, які будуть представлені для прийняття Верховною Радою України. При цьому робилося все для врахування цікавих і слушних думок,
Про значний інтерес громадськості до слухань свідчить кількість учасників (понад 800 осіб). Своє бажання виступити висловили майже 50 керівників і представників органів державної влади, всеукраїнських громадських організацій національних меншин, провідних наукових установ, народні депутати України. В обговоренні співдоповідей виступило 24 особи.
Враховуючи побажання учасників слухань, члени Комітету ініціювали вирішення питання включення проектів звернень тих, хто записався на виступ, у додаток до стенограми слухань. (Офіційно до Комітету звернулося 4.)
Усього було розглянуто 144 пропозиції, причому серед них не тільки ті, які звучали з трибуни. Переважна більшість з них врахована. (Повний текст проекту Рекомендацій розміщено на сайті Комітету.)
В преамбулі проекту рекомендацій містяться загальний аналіз та перелік головних завдань у сфері етнонаціональної політики.
Резолютивна частина містить рекомендації, звернуті до:
· Президенту України
· Верховній Раді України
· Кабінету Міністрів України
· Міністерству культури України
· Міністерству закордонних справ України
· Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України
· Міністерству соціальної політики України
· Державному комітету телебачення і радіомовлення України
· Центральній виборчій комісії
· Місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.