Законопроект реєстр. № 9199 (про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" щодо розширення переліку підстав для встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та приведення окремих його положень у відповідність до чинного законодавства) прийнято в другому читанні та в цілому як закон. Вказаним документом передбачається доповнення переліку підстав для встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України документом, що підтверджує участь особи не тільки в АТО та ООС, а й у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, тобто у заходах, які проводяться державою після 24.02.2022.
Законопроект реєстр. № 9310 (про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання) прийнято за основу. Цей проект Закону є важливим для внутрішньо переміщених осіб, оскільки на рівні закону вводяться положення щодо формування органами місцевого самоврядування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, у тому числі шляхом оренди. Також законопроектом пропонується на період дії воєнного стану надати Кабінету Міністрів України право визначити додатковий перелік особливо вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб (крім тих, що вже визначені в законодавстві), які після закінчення шестимісячного строку не будуть змушені сплачувати орендну плату за проживання в тимчасовому житлі.
Обидва вказані проекти законів були ініційовані народними депутатами – членами Комітету.
Також Верховна Рада України прийняла в цілому євроінтеграційний законопроект реєстр. № 6516 (про внесення змін до Закону України “Про імміграцію”). Зазначений проект Закону, підготовка до розгляду якого в парламенті здійснювалась Комітетом, дозволяє мінімізувати можливості для іноземців та осіб без громадянства отримувати дозвіл на імміграцію на підставі фіктивного шлюбу. Законопроектом розширюються правові підстави для відмови у наданні дозволу на імміграцію, зокрема, особам, які були притягнуті до відповідальності за вчинення незаконного перетинання чи спроби незаконного перетинання державного кордону України, або порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України чи виїзду з неї, порушили законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.