21 вересня 12:51
Верховною Радою України прийнято євроінтеграційний проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про національні меншини (спільноти) України” щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України (реєстр. № 9610) докладніше
20 вересня 11:12
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 вересня 12:34
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 вересня 09:16
Голова Комітету Андрій Задорожний: «Псевдовибри, проведені державою-агресором на тимчасово окупованих територіях України, суперечать нормам міжнародного права та є юридично нікчемними» докладніше
23 серпня 17:44
Верховною Радою України прийнято два законопроекти, підготовка яких у парламенті здійснювалась Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
21 серпня 13:58
Відбулось засідання Комітету докладніше
10 серпня 15:56
Відбулось громадське обговорення законопроекту, спрямованого на виконання рекомендацій Венеційської комісії щодо Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
02 серпня 15:26
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання, реєстр. № 9310 від 19.05.2023
докладніше
16 лютого 2023, 09:23

Голова Комітету Андрій Задорожний: «Мюнхенська конференція з безпеки повинна стати майданчиком, де обговорюватимуться не тільки питання безпеки для нашої держави, а також і основні аспекти притягнення винних осіб до відповідальності за воєнні злочини та безпосередньо за злочин агресії проти України, у тому числі розпочатих в 2014 році з окупації Кримського півострова»

  

Вже майже рік триває нічим не спровокована повномасштабна війна російської федерації проти України. Кожен громадянин нашої держави на собі відчув тягар злочинних дій військово-політичного керівництва країни-окупанта.

Геноцид українського народу; знищені міста, села і будинки; постійні масовані ракетні удари по об’єктам критичної інфраструктури; тисячі жертв серед цивільного населення; примусова депортація – все це лише частина тих звірств, які в усьому цивілізованому світі асоціюються з військовою агресією проти України.

На Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбулася в лютому 2022 року, ключовим було питання загрози вторгнення російської федерації на територію суверенної та незалежної держави. Цьогоріч, коли збройна агресія вже призвела до трагічних наслідків і світ, нарешті, усвідомив нікчемність своєї «політики умиротворення», відповідна безпекова конференція, запланована на 17 - 19 лютого, повинна стати майданчиком, де обговорюватимуться не тільки питання безпеки для нашої держави, а також і основні аспекти притягнення винних осіб до відповідальності за воєнні злочини та безпосередньо за злочин агресії проти України.

20 лютого 2023 року, де-юре, виповниться вже дев’ять років з моменту тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а, де-факто, - дев’ять років з моменту початку війни держави-агресора проти України.

Тому, при створенні механізму притягнення винних осіб до відповідальності, у тому числі шляхом створення спеціального трибуналу, необхідно забезпечити поширення його юрисдикції на всі воєнні злочини, які були вчинені на території нашої держави та, безпосередньо, проти України, починаючи з 2014 року.

Автономна Республіка Крим та місто Севастополь мають символічне значення у цій війні, оскільки саме з Криму все почалось. Протягом девяти років громадяни України, які залишились там проживати, піддавались систематичному тиску та зазнавали численних порушень основоположних прав і свобод людини. За кожен факт політично мотивованих та/або релігіи?них кримінальних переслідувань, за кожен факт насильницьких зникнень та незаконних затримань активістів чи незалежних журналістів – за все це винні особи повинні понести відповідальність.

Україна не відмовилась і не відмовиться від своїх територій і саме зараз, напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, дев’ятої річниці з моменту початку тимчасової окупації Кримського півострова та річниці повномасштабного вторгнення держави-агресора на територію нашої держави, ми повинні домогтися від світової спільноти не тільки гарантій безпеки, а й гарантій щодо притягнення винних осіб до відповідальності за всі воєнні злочини та злочин агресії, у тому числі розпочатих в 2014 році з окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.