25 січня 14:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
11 січня 14:21
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 грудня 16:02
Комітет вітає прийняття Парламентом Закону України про національні меншини (спільноти) України докладніше
09 грудня 09:38
Перший заступник голови Комітету Максим Ткаченко: «Українці – вільні духом люди. Вони, як ніколи, готові відстоювати і виборювати свої права і свободи» докладніше
26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 грудня 2022, 16:02

Комітет вітає прийняття Парламентом Закону України про національні меншини (спільноти) України

  

Верховна Рада України на пленарному засіданні 13 грудня прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону України про національні меншини (спільноти) України (реєстр. № 8224 від 24.11.2022),  метою якого є вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот), та правових засад державної політики у сфері захисту та забезпечення прав національних меншин (спільнот) України, зокрема, права на самоідентифікацію, використання мов національних меншин (спільнот), на освіту, на участь у політичному, економічному, суспільному та культурному житті тощо.

23 червня Європейська рада ухвалила рішення про статус кандидата на членство в Європейському Союзі для України. Це історичне рішення стало важливим сигналом для нашої держави, адже перед нами відчинились двері європейського співтовариства, яке є уособленням економічної та правової стабільності.  

У зв’язку із зазначеним, на шляху до повноправного членства України в ЄС, перед нашою країною були поставлені завдання щодо проведення  низки реформ, однією з яких є реформа законодавчої бази щодо національних меншин.

       Прийняття Закону України про національні меншини (спільноти) України є ще одним важливим кроком для формування та функціонування в Україні соціальної правової держави відповідно до сучасних стандартів у галузі захисту прав людини та забезпечення всебічного розвитку кожної особи незалежно від етнічного походження.