26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 листопада 13:05
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 18:19
Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії докладніше
18 жовтня 19:19
Прийнято за основу урядовий законопроект про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України докладніше
17 жовтня 13:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 2022, 18:19

Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії

 

         Вже другий тиждень поспіль російська федерація продовжує завдавати масованих терористичних ударів по цивільній та енергетичній інфраструктурі України. З 10 по 19 жовтня внаслідок ворожих атак зазнали руйнувань понад 400 об’єктів української інфраструктури.  

         Цілеспрямовані атаки на цивільну інфраструктуру з чіткою метою відрізати чоловіків, жінок та дітей від води, електрики та обігріву в умовах наближення зими – все це є актом суцільного терору. Міжнародний порядок дуже чітко визначає, що такі дії є воєнним злочином, - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

         Внаслідок масованих ракетних обстрілів Києва, Запоріжжя, Дніпра, Одеси, Харкова та інших українських міст гинуть цивільні люди. Лише 10 жовтня ракетними ударами було вбито 14 і поранено 97 осіб.

         Члени Комітету наголошують, що росія відверто і цинічно порушує принципи та норми міжнародного гуманітарного права, всі можливі закони і звичаї ведення війни, використовує ядерний терор, катує і вбиває мирне населення окупованих територій, нищить об’єкти культурної спадщини, книги, забороняє українську мову.

         Росія кинула виклик світовому порядку та цінностям, які об'єднують людство. Російська агресія проти України поставила під загрозу безпеку і стабільність усього світу. Відповідь світового співтовариства має бути рішучою і одностайною.

         Закликаємо уряди і парламенти всіх іноземних держав та міжнародні організації визнати російську федерацію країною терористом. І вдячні, що відповідні рішення ухвалили Парламентська асамблея Ради Європи, Сейми Литви та Латвії, парламент Естонії.

         Закликаємо світ підтримати таке рішення, а також створити спеціальний трибунал з розслідування злочинів російської агресії.