26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 листопада 13:05
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 18:19
Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії докладніше
18 жовтня 19:19
Прийнято за основу урядовий законопроект про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України докладніше
17 жовтня 13:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
27 січня 2015, 09:21

ЗАЯВА Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Немирі Г.М. до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

 

 

ЗАЯВА

Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Немирі Г.М. до                 

Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

 

Шановні співвітчизники!

 

27 січня, у річницю звільнення військами Першого Українського фронту в'язнів концентраційного табору "Аушвіц-Біркенау" в Освенцимі за рішенням Організації Об'єднаних Націй світ вшановує пам'ять жертв Голокосту.

Державна політика нацистського рейху, побудована на ненависті, расизмі та упередженості, призвела до знищення мільйонів євреїв у роки Другої світової війни.

Ми низько у жалобі схиляємо голови, вшановуючи пам’ять невинних жертв, які загинули, звинувачені лише у своїй етнічній приналежності, котру, як і життя, дарує кожній людині Всевишній.

Голокост єврейського народу – це трагедія не лише однієї національності, а й усього цивілізованого людства. Це наслідок такого ганебного і страшного у своїх кривавих проявах явища, як геноцид. Співчуваючи жертвам трагічної катастрофи – Голокосту єврейського народу, ми згадуємо і про жертв трагедії Бабиного Яру і про українців, які померли страшною смертю від Голодомору.

Трагедія Голокосту має бути попередженням для всіх людей про небезпеку, яка виникає через зверхність, ненависть та ксенофобію.

Хотілось вірити, що у ХХІ столітті такого ніколи не повториться, і з нами і нашими нащадками буде залишатися тільки пам'ять про ці трагічні сторінки історії. Але на жаль, події  останніх днів на сході України свідчать, що імперська антигуманна ідеологія не перетнула межі неповернення.  Жахливі злочини проти людяності, розстріл мирних жителів у Маріуполі, знущання над полоненими - на жаль, реалії.

Смерть навіть однієї людини - це трагедія. Смерті мирних жителів, жінок і дітей - це жахливий злочин.

В цей день, вшановуючи пам'ять жертв Голокосту, всім нам варто усвідомити, що надважливим завдання світової спільноти є об'єднання у справі збереження миру та не допущення повторення жахливих сторінок історії.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, віддаючи данину пам'яті жертвам нацизму, закликає усіх людей доброї волі до порозуміння, взаємної поваги і толерантності.