26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 листопада 13:05
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 18:19
Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії докладніше
18 жовтня 19:19
Прийнято за основу урядовий законопроект про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України докладніше
17 жовтня 13:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
30 квітня 2013, 10:49

Протокол засідання Комітету № 2 від 10 січня 2013 р.

ПРОТОКОЛ № 2

засідання Комітету Верховної Ради України

 з питань прав людини, національних меншин

і міжнаціональних відносин

 

                                                                          

 

 

                                                                                                                                                   10 січня 2013 року  14.30

                                                                                             

 

ГОЛОВУЄ: Голова Комітету Пацкан В.В.

ПРИСУТНІ:

народні депутати України -  Бенюк Б.М., Гайдош І.Ф., Джемілєв М., Луценко І.С., Попеску І.В., Самойленко В.П., (відсутні – Герман Г.М., Шевченко А.В.);

працівники секретаріату Комітету - Сімон В.П., Чигрин А.В.,      Буждиган В.П., Бузницький Ю.В., Надточій Л.І., Пантєлєєва О.О., Стеценко Н.В., Теплюк В.С.

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1.      Про план роботи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та секретаріату Комітету на лютий – липень 2013 року.

2.      Про пропозиції Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до порядку денного другої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

3.      Про затвердження персонального складу підкомітетів Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

4.      Різне.

                       

           Перше питання порядку денного:

 СЛУХАЛИ: Голову Комітету Пацкана В.В. про план роботи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та секретаріату Комітету на лютий – липень 2013 року.

З даного питання виступила заступник завідувача секретаріату Комітету Чигрин А.В., яка у своєму виступі зокрема зазначила, що за дорученням Голови Верховної Ради України Рибака В.В. підготовлено план роботи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та секретаріату Комітету на лютий – липень 2013 року та поінформувала членів Комітету про його основні положення.

В обговоренні зазначеного питання взяли участь: Бенюк Б.М., Джемілєв М., Луценко І.С., Пацкан В.В., Попеску І.В.

         УХВАЛИЛИ:

1.       Проект плану роботи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та секретаріату Комітету на лютий – липень 2013 року прийняти за основу.

2.       Доручити секретаріату Комітету доопрацювати зазначений план роботи з урахуванням додаткових пропозицій народних депутатів України – членів комітету та подати його на підпис Голови Комітету у термін до 12 січня поточного року.

3.       Внести проект постанови Верховної Ради України про проведення парламентських слухань на тему: «Стан дотримання прав людини в Україні»     (12 червня 2013 року).

Таке рішення підтримали усі присутні на засіданні члени Комітету.

 

           Друге   питання порядку денного:

СЛУХАЛИ: Голову Комітету Пацкана В.В. про пропозиції Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до порядку денного другої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

З даного питання виступила заступник завідувача секретаріату Комітету Чигрин А.В., яка поінформувала народних депутатів України про перелік законопроектів, які пропонуються до включення до порядку денного другої сесії.

         УХВАЛИЛИ:

Схвалити пропозиції Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до порядку денного другої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

Таке рішення підтримали усі присутні на засіданні члени Комітету.

 

Третє питання порядку денного:

СЛУХАЛИ: Голову Комітету Пацкана В.В. про затвердження  персонального складу підкомітетів Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

         Голова Комітету Пацкан В.В. запропонував членам Комітету визначитись щодо своєї участі у створених підкомітетах.

В ході обговорення, у якому взяли участь всі присутні на засідання члени Комітету, були запропоновані наступні пропозиції щодо персонального складу підкомітетів:

1)                підкомітет з питань прав людини

Самойленко Василь Петрович – голова підкомітету;

Луценко Ірина Степанівна;

Шевченко Андрій Віталійович;

2)                підкомітет з питань міжнаціональних відносин:

Попеску Іван Васильович – голова підкомітету;

Герман Ганна Миколаївна;

Джемілєв Мустафа;

3)                підкомітет з питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України, жертв політичних репресій:

Джемілєв Мустафа - голова підкомітету;

Гайдош Іштван Ференцович;

Попеску Іван Васильович;

4)                підкомітет з питань міграційної політики, громадянства, статусу іноземців та осіб без громадянства, біженців та у зв’язках з українцями, які проживають за кордоном:

Бенюк Богдан Михайлович - голова підкомітету;

Попеску Іван Васильович;

Самойленко Василь Петрович.

         УХВАЛИЛИ:

Затвердити персональний склад підкомітетів Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин з урахуванням пропозицій народних депутатів України – членів Комітету.

Таке рішення підтримали усі присутні на засіданні члени Комітету.

 

Різне:

СЛУХАЛИ: Голову Комітету Пацкана В.В. про лист Міністерства закордонних справ України щодо підсумків зустрічі Посла України в Польщі М.З.Мальського з Головою Комісії національних та етнічних меншин Сейму Польщі М.Сичем.

         УХВАЛИЛИ: Доручити підкомітету з питань міжнаціональних відносин (голова підкомітету – Попеску І.В.) та секретаріату Комітету підготувати пропозиції щодо можливості здійснення відповідних кроків Комітету з метою активізації взаємодії з Комісією національних та етнічних меншин Сейму Польщі.

Таке рішення підтримали усі присутні на засіданні члени Комітету.

 

         СЛУХАЛИ: Голову Комітету Пацкана В.В. про відзначення Почесною грамотою Верховної Ради України головного консультанта секретаріату Комітету Надточій Ларису Іванівну.

         УХВАЛИЛИ: Порушити питання перед Головою Верховної Ради України про нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України головного консультанта секретаріату Комітету Надточій Ларису Іванівну за вагомий особистий внесок у розробку та опрацювання проектів законодавчих актів щодо забезпечення прав і свобод громадян, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та у зв’язку  з 55-річчям від дня народження.

Таке рішення підтримали одноголосно усі присутні на засіданні члени Комітету.

 

Голова Комітету                                                                          Пацкан В.В.

 

Секретар Комітету                                                                               Гайдош І.Ф.