Головна > Документи > Архів документів
24 травня 16:10
Комітет рекомендує парламенту прийняти в другому читанні та в цілому законопроект (реєстр. № 9199) докладніше
18 травня 09:21
Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Задорожний: «Пам’ятаємо та не пробачимо!» докладніше
10 травня 12:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 травня 14:13
Верховною Радою України прийнято за основу законопроект реєстр. № 9199 від 11.04.2023, ініційований членами Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
28 квітня 15:14
28 квітня 2023 року Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії» № 3054-IX докладніше
26 квітня 14:30
«Кримськотатарській нації загрожує повне знищення, якщо Крим залишиться під російською окупацією» - член Комітету з прав людини Мустафа Джемілєв докладніше
26 квітня 12:57
Відбулось засідання Комітету докладніше
14 квітня 12:08
Заступниця голови Комітету Неллі Яковлєва: «Співпраця з Радою Європи є одним з пріоритетних напрямків роботи Комітету у сфері захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії» докладніше
17 лютого 2011, 14:35

Зустріч з експертами Венеціанської комісії

17 лютого 2011 року в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулася зустріч з експертами Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія) Серхіо Бартоле та Яном Велаерсом.

            На бажання гостей головна тема розмови була присвячена питанню мовної ситуації в Україні, зокрема в світлі обговорення в суспільстві проекту Закону “Про мови в Україні”, внесеного народними депутатами України Єфремовим О.С., Симоненком П.М., Гриневецьким С.Р., реєстр.    1015-3 від 07.09.2010 р.

Голова Комітету О. О. Зарубінський підкреслив, що одним з предметів відання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин є законодавче забезпечення прав національних меншин. В рамках наданих повноважень Комітет ґрунтовно працює в напрямку вдосконалення правового регулювання у цій сфері, узагальнює практику застосування законодавства, реалізує функцію парламентського контролю.

Саме тому, зазначив О. О. Зарубінський, Комітет приділив належну увагу законопроектам з мовних питань, що надійшли на розгляд Верховної Ради України. Адже частина з них мала на меті визначення порядку застосування мов в Україні та забезпечення мовних прав національних меншин. Більш того, ці законопроекти набули значного резонансу в суспільстві, головним чином негативного.

1 грудня 2010 року Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів розширене засідання за участю керівництва Державного комітету України у справах національностей та релігій, представників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади з порядком денним «Про стан задоволення національно-культурних, мовних, освітніх потреб корінних народів та національних меншин України».

Комітет дійшов висновку, що в нашій державі запроваджується  виважена, толерантна політика щодо всебічного забезпечення прав національних меншин. Учасники засідання констатували, що наразі в суспільстві відсутні протесті настрої чи скарги чи інші звернення до органів влади щодо невдоволення забезпеченням мовних прав з боку представників національних меншин.

Разом з тим, розглядаючи на своєму засіданні 12 січня 2011 року питання про затвердження Плану роботи  на лютий – липень 2011 року та пропозицій до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України,  Комітет прийняв рішення про недоцільність розгляду на восьмій сесії законопроектів з мовних питань. Таке рішення підтримала більшість членів Комітету.

При ухвалені такого рішення Комітет врахував також і те, що експертні висновки Національної Академії наук України та низки поважних наукових установ засвідчують, що серед підготовлених законопроектів немає жодного, який би забезпечував цілісне вирішення мовного питання і міг би бути запропонований як основа для розгляду Верховною Радою України. Серед них і вищезгаданий проект Закону “Про мови в Україні”.

Зважаючи на зазначене, була внесена пропозицію не включати до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України шостого цей законопроект.

У  зустрічі  брали участь народні депутати України – члени Комітету Ю. В. Гнаткевич та В. В. Таран, а також – представник Генерального секретаря  Ради  Європи  з  координації  програм співробітництва в Україні А. Петерсон.