Сьогодні Голова комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав негайно скасувати постанови КМУ, які не відповідають Конституції і законодавству України та порушують права внутрішньо переміщених осіб.

Про це він заявив під час участі  у конференції «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: засади інтеграційної політики та регіонального реагування».

"В Україні вже налічується 1,7 мільйони вимушених переселенців. Замість того, щоб захисти права і свободи цієї категорії громадян України, КМУ їх систематично порушує, ухвалюючи дискримінаційні підзаконні акти, що суперечать Конституції України та законодавству нашої держави",- сказав Григорій Немиря, зауваживши, що мова йде про Постанови КМУ № 365, 637,509 та інші.

"Влада дискримінує та принижує власних громадян. Я закликаю Уряд негайно скасувати або привести у відповідність до законодавства України ці постанови. Доки цього не трапиться, усі ми будемо заручниками некомпетентності та зловживань чиновників у цій сфері, а страждати при цьому будуть майже два мільйони українців".

У цьому зв'язку він також наголосив на необхідності розробки стратегії  та державної політики щодо внутрішніх переселенців, які досі відсутні в Україні. 

"Наш обов'язок захистити права і свободи цієї категорії громадян. Вимушені переселенці мають стати рушійною силою реформування нашої держави, а не проблемою, якою їх вважає влада",- сказав Григорій Немиря.

Під час конференції обговорювалися питання виконання національної та регіональних програм соціальної адаптації та інтеграції ВПО, основні виклики національної політики та регіонального реагування щодо внутрішнього переміщення, а також ефективні практики держав-членів Ради Європи з цього приводу.

"Україна переживає надзвичайно важкий період у своїй історії через агресію на Сході. Багато людей зіткнулися з новою реальністю. У цьому зв'язку ми намагаємося допомогти вимушеним переселенцям, щоб вони змогли повернутися до нормального життя",- сказав Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг. За його словами,  Офіс Ради Європи діє в рамках Плану дій Ради Європи для України 2015-2017 рр., який наразі добігає кінця, розробляється новий План Дій.

Заступник голови Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями та громадянським суспільством Ради Європи Лілія Гретарсдоттір підкреслила, що Україна опинилися в надзвичайній ситуації, до якої  країна не була готова.

"Зараз в Вашій державі майже два мільйони вимушених переселенців. Рада Європи докладає усіх можливих зусиль для того, щоб права і свободи цієї категорії громадян були дотримані",- сказала вона.

Радник з гуманітарних питань Посольства Великої Британії в Україні Стівен Лойст висловив занепокоєння через події в Україні та наголосив на важливості підтримки ВПО.

У свою чергу Заступник  міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука звернув увагу присутніх на необхідність законодавчих змін для захисту прав і свобод вимушених переселенців.

"Такого величезного виклику, з яким зіткнулася Україна, в світі не існує",- зауважив він. 

У конференції, яка відбулася в рамках Проекту Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”,  що реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України 2015-2017 рр., брали участь  Заступник  міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, Заступник голови Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями  та  громадянським  суспільством  Ради  Європи  Лілія  Гретарсдоттір,  Радник з гуманітарних питань Посольства Великої Британії в Украіні Стівен Лойст, представники Міністерства соціальної політики України та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, народні депутати України, представники громадянського суспільства та експерти.

 

 

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

03 травня 2024 10:15
02 травня 2024 15:42
16 квітня 2024 14:20
11 квітня 2024 10:33
10 квітня 2024 12:18
09 квітня 2024 14:53
02 квітня 2024 13:47
12 березня 2024 14:16
05 березня 2024 16:07
01 березня 2024 09:31