Голова Комітету закликав скасувати антиконституційні постанови КМУ, що порушують права вимушених переселенців

25 квітня 2017, 13:23

 

Сьогодні Голова комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав негайно скасувати постанови КМУ, які не відповідають Конституції і законодавству України та порушують права внутрішньо переміщених осіб.

Про це він заявив під час участі  у конференції «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: засади інтеграційної політики та регіонального реагування».

"В Україні вже налічується 1,7 мільйони вимушених переселенців. Замість того, щоб захисти права і свободи цієї категорії громадян України, КМУ їх систематично порушує, ухвалюючи дискримінаційні підзаконні акти, що суперечать Конституції України та законодавству нашої держави",- сказав Григорій Немиря, зауваживши, що мова йде про Постанови КМУ № 365, 637,509 та інші.

"Влада дискримінує та принижує власних громадян. Я закликаю Уряд негайно скасувати або привести у відповідність до законодавства України ці постанови. Доки цього не трапиться, усі ми будемо заручниками некомпетентності та зловживань чиновників у цій сфері, а страждати при цьому будуть майже два мільйони українців".

У цьому зв'язку він також наголосив на необхідності розробки стратегії  та державної політики щодо внутрішніх переселенців, які досі відсутні в Україні. 

"Наш обов'язок захистити права і свободи цієї категорії громадян. Вимушені переселенці мають стати рушійною силою реформування нашої держави, а не проблемою, якою їх вважає влада",- сказав Григорій Немиря.

Під час конференції обговорювалися питання виконання національної та регіональних програм соціальної адаптації та інтеграції ВПО, основні виклики національної політики та регіонального реагування щодо внутрішнього переміщення, а також ефективні практики держав-членів Ради Європи з цього приводу.

"Україна переживає надзвичайно важкий період у своїй історії через агресію на Сході. Багато людей зіткнулися з новою реальністю. У цьому зв'язку ми намагаємося допомогти вимушеним переселенцям, щоб вони змогли повернутися до нормального життя",- сказав Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг. За його словами,  Офіс Ради Європи діє в рамках Плану дій Ради Європи для України 2015-2017 рр., який наразі добігає кінця, розробляється новий План Дій.

Заступник голови Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями та громадянським суспільством Ради Європи Лілія Гретарсдоттір підкреслила, що Україна опинилися в надзвичайній ситуації, до якої  країна не була готова.

"Зараз в Вашій державі майже два мільйони вимушених переселенців. Рада Європи докладає усіх можливих зусиль для того, щоб права і свободи цієї категорії громадян були дотримані",- сказала вона.

Радник з гуманітарних питань Посольства Великої Британії в Україні Стівен Лойст висловив занепокоєння через події в Україні та наголосив на важливості підтримки ВПО.

У свою чергу Заступник  міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука звернув увагу присутніх на необхідність законодавчих змін для захисту прав і свобод вимушених переселенців.

"Такого величезного виклику, з яким зіткнулася Україна, в світі не існує",- зауважив він. 

У конференції, яка відбулася в рамках Проекту Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”,  що реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України 2015-2017 рр., брали участь  Заступник  міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, Заступник голови Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями  та  громадянським  суспільством  Ради  Європи  Лілія  Гретарсдоттір,  Радник з гуманітарних питань Посольства Великої Британії в Украіні Стівен Лойст, представники Міністерства соціальної політики України та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, народні депутати України, представники громадянського суспільства та експерти.