Відбулось засідання Комітету

09 квітня 2024, 14:53

  

9 квітня 2024 року у форматі відеоконференції відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Верховній Раді України рекомендовано:

проект Закону України про внесення змін до статті 11 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, реєстр. № 11093 від 19.03.2024, поданий Кабінетом Міністрів України, включити до порядку денного одинадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду в першому читанні повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання;

проект Закону України про звернення, реєстр. № 11082 від 13.03.2024, поданий Кабінетом міністрів України, включити до порядку денного одинадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу з урахуванням необхідності відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України внесення пропозицій і поправок щодо виправлень, уточнень, усунення помилок та/або суперечностей у тексті законопроекту, інших структурних частин законопроекту та/або інших законодавчих актів, що не були предметом розгляду в першому читанні та відповідають предмету правового регулювання законопроекту.

У висновку, наданому головному комітету, рекомендовано проект Закону України про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо доступу до правосуддя осіб з інвалідністю, реєстр. № 11132 від 27.03.2024, поданий Кабінетом Міністрів України, за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Також члени Комітету розглянули щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році.