Відбулось засідання Комітету

09 лютого 2024, 14:34

 

9 лютого 2024 року у форматі відеоконференції відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Верховній Раді України рекомендовано:

проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо забезпечення майнових прав та спадкових прав на майно громадян, місцем проживання яких була тимчасово окупована територія України або територія на якій ведуться бойові дії в умовах воєнного стану, реєстр. № 10334 від 12.12.2023, поданий народним депутатом України Морозом В.В. та іншими народними депутатами України, за наслідками розгляду в першому читанні відхилити;

проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо виплати допомоги на проживання з урахуванням оцінки задоволення потреб та ступеню інтеграції внутрішньо переміщеної особи за місцем її фактичного проживання, реєстр. № 10382 від 28.12.2023, поданий народним депутатом України Фроловим П.В. та іншими народними депутатами України, за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу.

В рамках здійснення контрольної функції було заслухано інформацію Державної міграційної служби України про стан виконання положень Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Також члени Комітету розглянули Спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо стану додержання соціальних та економічних прав повнолітніх осіб, які потребують опіки та піклування, в умовах дії правового режиму воєнного стану.

Аудіозапис засідання:

Відеозапис засідання: