Відбулось засідання Комітету

20 листопада 2023, 16:32

 

20 листопада 2023 року в форматі відеоконференції відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Верховній Раді України рекомендовано проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо сприяння соціалізації та адаптації внутрішньо переміщених осіб у приймаючих територіальних громадах, реєстр. № 10059 від 15.09.2023, поданий народним депутатом України Приходько Н.І. та іншими народними депутатами України, включити до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.

У висновках, наданих головним комітетам, рекомендовано:

проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, реєстр. № 10249 від 10.11.2023, поданий Кабінетом Міністрів України, за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу;

проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про закордонних українців”, реєстр. № 10205 від 01.11.2023, поданий Кабінетом Міністрів України, за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Також, в рамках здійснення контрольної функції, було заслухано інформацію Державної міграційної служби України щодо практики застосування Закону України «Про громадянство України» у період дії воєнного стану. За результатами розгляду питання члени Комітету вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогою негайного забезпечення введення в дію всіх нормативно-правових актів, що випливають із Закону України «Про внесення змін до законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» № 2996-IX від 21 березня 2023 року, та недопущення в подальшому порушення строків прийняття підзаконних нормативно-правових актів, спрямованих на виконання положень прийнятих Верховною Радою України законів України. Крім цього, Державній міграційній службі України рекомендовано розробити та оприлюднити роз’яснення щодо покрокового алгоритму дій для громадян держав, з якими Україна розірвала дипломатичні відносини в період їх законного перебування на території України і у яких закінчився строк дії національних документів.

Аудіозапис засідання:

Відеозапис засідання: