«Кримськотатарській нації загрожує повне знищення, якщо Крим залишиться під російською окупацією» - член Комітету з прав людини Мустафа Джемілєв

26 квітня 2023, 14:30


Про це під час форуму «Крим Wave» заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. "У разі залишення Криму в складі росії кримським татарам загрожує повне зникнення як самобутньої нації. Загрожує зникнення нашої мови та культури, тотальна русифікація та втрата національної ідентичності. Тих, хто опиратиметься цьому, очікуватимуть найжорсткіші репресії. Жодних світлих перспектив для корінного народу Криму в складі рф немає. Тому коли хтось каже, мовляв, давайте визнаємо Крим російською територією, то для нас звучить, як давайте пожертвуємо кримськими татарами», - сказав Джемілєв.

Народний депутат України зазначив, що дев'ять років окупації Криму чітко малюють картину того, що буде з кримськими татарами у російській державі. За словами Джемілєва, за ці роки змушені були покинути Крим близько 30 тисяч кримських татар, це - до 10% від усіх представників кримськотатарського народу, які повернулись на Батьківщину після депортації. Незаконна мобілізація до росармії змусила залишити Крим ще близько 10 тисяч кримських татар. Натомість на півострів заїхало до 1 млн росіян.

«Кримські татари, що залишилися живими після геноциду, близько пів століття вели ненасильницьку боротьбу із комуністичним режимом за повернення на свою Батьківщину. росіяни, які вдерлися до Криму наприкінці лютого 2014 року, обрушилися з репресіями проти всіх, хто висловлював свою незгоду з окупацією. В першу чергу – на кримських татар, які бойкотували організовані окупантами фейковий референдум, вибори. Нині понад 80% усіх репресивних заходів – викрадень, убивств активістів, депортацій за межі Криму, арештів із вироками до 20 років, масових обшуків припадає на кримських татар», - акцентував лідер кримськотатарського народу.