Відбулось експертне обговорення на тему «Ратифікація Римського статуту: міфи та реальність»

17 жовтня 2019, 12:12

            17 жовтня 2019 року відбулось експертне обговорення на тему: «Ратифікація Римського статуту: міфи та реальність» організоване Комітетом з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Регіональним центром прав людини.

В ході заходу учасники обговорили особливості діяльності Міжнародного кримінального суду, його юрисдикцію та виклики. Зазначалося, що ратифікація Україною Римського статуту продемонструє міжнародним партнерам бажання та рішучість у розслідуванні злочинів та притягнення до відповідальності осіб, які їх скоїли, адже сьогодні в державі існує дуже високий попит на правосуддя та справедливість.  

Експерти обговорили застереження та переваги ратифікації статуту, до останніх зокрема належить сприяння запобіганню і стримуванню майбутніх тяжких злочинів на території України, а також можливість розслідувати злочини високої складності, оскільки Міжнародний кримінальний суд може працювати з посадовими особами на найвищому державному щаблі.

       Також в ході зустрічі йшлося про зобов’язання України в частині внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо співробітництва з Міжнародним кримінальним судом.

        Учасники заходу зауважили, що ратифікація Римського статуту дозволить Україні скористатися існуючими можливостями Міжнародного кримінального суду: як брати участь в роботі суду, обирати суддів і прокурора, так і реалізовувати кримінально-правовий механізм притягнення до відповідальності високопосадовців країни-агресора.

        У зустрічі взяли участь Голова Комітету з питань прав людини Д. Лубінець, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим А. Кориневич, Заступник міністра внутрішніх справ А. Геращенко, голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини О. Павліченко, народні депутати України, представники органів влади та громадських правозахисних організацій.