Прийнято у першому читанні законопроект щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України
02 жовтня 2018, 15:56
Сьогодні Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України) № 3433.
За відповідне рішення проголосувало 252 народних депутатів України.
«Це не звичайний законопроект. Держава Україна заборгувала, заборгувала тим людям, які не є громадянами України. Коли наша держава знаходилися у небезпеці, вони, як волонтери прийшли і захищали Україну, поклали свої життя, пожертвували своїм здоров'ям»,- наголосив Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря з парламентської трибуни перед голосуванням за цей законопроект.
«Комітет з прав людини ще майже два з половиною роки тому розглянув цей законопроект і рекомендував Верховній Раді прийняти його у першому читанні за основу. Отже, Комітет закликає всіх підтримати законопроект №3433».
Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів
(щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України)» № 3433 зареєстровано у ВРУ у листопаді 2015 року, розглянуто профільним Комітетом ВРУ з прав людини й травні 2016 року.
Метою даного законопроекту є врегулювання питання щодо визнання іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України такими, що перебувають на території України на законних підставах, спрощеного порядку надання таким особам громадянства або видачі таким особам посвідку на тимчасове проживання в Україні на час участі у захисті територіальної цілісності та недоторканості України.
Крім цього, метою законопроекту є захист прав та законних інтересів тих іноземців, які захищали територіальну цілісність України, та є громадянами держави-агресора або інших держав що не визнають територіальну цілісність України, у зв'язку із чим їх добровільне або примусове повернення до країни своєї громадянської належності порушуватиме їхні права.
Реалізація законопроекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.