У Комітеті відбулася зустріч з делегацією членів Комітету з питань прав людини Європейського Парламенту

23 липня 2015, 14:46

22 липня 2015 року в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулась зустріч з делегацією членів Комітету з питань прав людини Європейського Парламенту.

У зустрічі взяли участь Перший заступник Голови Комітету В. В. Пацкан та голова підкомітету з  питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України, жертв політичних репресій Мустафа Джемілєв. Європарламент представляли, зокрема, Річард Хоуітт (Велика Британія), Андрей Пленковіч (Хорватія), Арне Ліц (Німеччина), Марк Демешмакер (Бельгія) та Петрас Ауштревічус (Литва).

Валерій Пацкан поінформував делегацію про основні напрямки діяльності, на яких зосередив свою увагу Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Сторони обговорили питання формування законодавства щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, проблеми з перетином лінії розмежування, видачею електронних перепусток, реєстрацією та забезпеченням їхніх соціально-економічних потреб.

Мустафа Джемілєв детально поінформував делегацію про стан дотримання прав людини на окупованій території АР Крим, зокрема, переслідування і утиски кримських татар та запропонував представникам Європарламенту відвідати цю частину України.

Також на зустрічі йшлося про важливість ратифікації Україною Римського статуту з метою ефективного розслідування воєнних злочинів, запровадження процедури моніторингу законопроектів на предмет дотримання прав людини та співпраці з неурядовими організаціями та їх доступу до законотворчого процесу.