04 лютого 2015, 11:53

Григорій Немиря: міркування державної безпеки не повинні затьмарювати безпеку громадян України

 

Григорій Немиря: міркування  державної безпеки  не повинні затьмарювати безпеку громадян України

 

Комітет Верховної Ради України з прав людини вітає ратифікацію парламентом Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні).

 

За відповідне рішення сьогодні проголосували 272 народних депутати України.

 

"Коли ми говорим про роботу місії, то йдеться про цивільну безпеку, іншими словами про безпеку людей, яку не мають затьмарювати навіть міркування державної безпеки",- наголосив Заступник Голови партії «Батьківщина», Голова Комітету Григорій Немиря.

 

"Часто ми маємо ситуації, коли під прикриттям міркувань державної безпеки ігнорується  цивільна безпека. Саме тому,  враховуючи той факт, що Україна твердо стала на шлях європейської інтеграції, одна з ключових місій ЄС потребує на найбільш сприятливі  умови свого функціонування в нашій країні".

 

За словами Григорія Немирі ратифікація Угоди забезпечить правове поле для діяльності  місії в Україні, яка розпочала свою  роботу в нашій державі з 1 грудня 2014 року і надає технічну допомогу не тільки органам виконавчої влади, а й парламенту. Крім того, Місію очолює досвідчений дипломат Калман Міжеї , що є запорукою того, що її допомога буде якісною.

 

"Фактично всі зацікавлені комітети Верховної Ради можуть стати рецепієнтами консультативної допомоги Місії. Так Комітет з прав людини вже розпочав співпрацю з місією: було заслухоно доповідь на засідання та досягнуто домовленості щодо надання висновків із профільних законів ",- сказав він.