Олег Зарубінський: новітнє рабство - ми маємо не лише боротись із злочинцями, ми повинні упереджувати саму проблему
12 травня 2011, 15:56
У вівторок народний депутат України, Голова Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин О. Зарубінський зареєстрував свій проект Закону України «Про протидію торгівлі людьми» (реєстр. № 8469 від 10.05.2011).
Презентуючи новий законопроект, він зауважив, що торгівля людьми визнана серйозним злочином на міжнародному рівні. Жертвами цього злочину стають як жінки та чоловіки, так і діти, які потерпають від різноманітних форм експлуатації.
Україна є країною походження, транзиту та призначення для чоловіків, жінок і дітей, які вивозяться за кордон з метою сексуальної експлуатації та примусової праці. Жінок примушують до праці в секс–індустрії, в якості домогосподарок, у сфері обслуговування, на текстильних або інших підприємствах легкої промисловості. Більшість чоловіків – постраждалих від торгівлі людьми експлуатувалися в Росії та інших країнах переважно в якості будівельників, працівників на заводах, у сільському господарстві, або моряків.
«Проблема не просто назріла. – заявив О.Зарубінський, - порушується питання про те, що ніхто від неї не захищений. Страх перед викраденням, обманом чи шантажем вже став складовою свідомості кожної людини, а особливо - матерів. А такий настрій і фактична безвідповідальність лише провокують злочинців до рецидивів, до виникнення нових схем торгівлі людьми та нових жертв експлуатації».
Голова парламентського комітету з прав людини нагадав, що лише офіційна статистика Міжнародної організації з міграції вказувала про те, що від рабства постраждали більш, ніж 100 тис. українців. Але до цього часу, це питання переважно урегульовувалось лише кримінальним законодавством.
Лише комплексний підхід, що пропонується проектом «Про протидію торгівлі людьми», який крім кримінальної відповідальності за злочин, передбачатиме профілактику, психологічну та матеріальну допомогу постраждалим, дозволить подолати новітнє рабство та знизити загрозу для українського суспільства.