Підписання Меморандуму про взаємопорозуміння і співпрацю між Комітетом та Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

22 грудня 2011, 15:20

21 грудня 2011 в Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаємопорозуміння і співпрацю між Комітетом та Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

Звертаючись до присутніх, голова Комітету О. Зарубінський наголосив, що це - перший документ про співпрацю з представництвом міжнародної організації, укладений Комітетом. І цей крок ми робимо усвідомлюючи надзвичайну вагу питань міграційної політики для нашої держави.

Рік, що минає, зазначив О. Зарубінський, був вкрай насиченим у плані формування законодавства у сфері міграції. В дуже стислий термін Комітету довелось опрацьовувати низку ключових законів. Зокрема, Закон України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту в Україні”, нову редакцію Закону “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”. Він висловив вдячність Представництву МОМ за оперативно надані пропозиції та зауваження до текстів цих документів на стадії їх підготовки у  Комітеті.

Але процес формування міграційного законодавства не завершений. Він триває. На даному етапі серед завдань, що стоять перед Комітетом у сфері міграції є завершення процедури ухвалення закону про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство. На черзі питання - вдосконалення закону про громадянство.

І тому, підкреслив О. Зарубінський, ми вдячні, що у розв’язанні існуючих проблем можемо опертись на такого надійного партнера як Міжнародна організація з міграції. Сподіваюсь, що наша співпраця буде зміцнюватись і сприяти у подоланні викликів,  які Україна має у цій сфері.

У свою чергу, голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі зазначив, що з метою ефективної допомоги Україні у сфері поліпшення управління міграцією та проведення відповідні реформи, Міжнародна організація з міграції прагнула зміцнити співпрацю з Верховною Радою. І хоча МОМ надає коментарі до міграційного законодавства вже не один рік, цей Меморандум є важливим кроком у підвищенні рівня нашої співпраці з українською законодавчою владою.

З текстом Меморандуму можна ознайомитися (тут)