Презентація матеріалів круглого столу на тему: "Становище чоловіків в Україні"

19 листопада 2010, 11:53

6 листопада 2009 року Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

презентував матеріали круглого столу на тему: "Становище чоловіків в Україні"

 

 

 

 

У заході взяли участь народні депутати, представники Апарату Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій.

Голова підкомітету з міжнародно-правових питань та гендерної політики Олена Бондаренко, презентуючи брошуру - матеріали круглого столу на тему: "Становище чоловіків в Україні", зазначила, що вона містить всі виступи учасників цього заходу, який відбувся 19 лютого поточного року. На ньому вперше обговорювалося становище чоловіків в Україні в контексті забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

О.Бондаренко наголосила, що сьогодні проблеми чоловіків залишаються не менш важливі, ніж жіночі. За її словами, Рада національної безпеки і оборони планує розглянути ситуацію щодо дотриманням рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в Україні.

Народний депутат наголосила на необхідності створення ініціативної групи, до якої ввійдуть представники державних і недержавних структур, незалежні експерти, котрі підготують і запропонують громадськості комплексний план дій у цьому напрямі.

Учасники заходу обговорили також питання тривалості життя чоловіків, стану репродуктивного здоров`я, поширеності тютюнокуріння та вживання алкоголю, наркоманії, високого рівня суїциду серед чоловіків, злочинності, у тому числі на побутовому грунті тощо.

На думку промовців, назріла потреба комплексного підходу до питання ґендерної рівності, оскільки постійне звернення до "жіночого" питання зумовлює цілком логічну потребу концептуального бачення наявності "питання чоловічого". Такий підхід, вважають вони, допоможе окреслити існуючу проблематику.

Народні депутати вважають, що для розв´язання зазначених  проблем необхідно скоригувати державні програми у сфері ґендерної рівності, репродуктивного здоров´я, а також розробити спеціальні заходи, спрямовані на подолання існуючих негативних тенденцій у становищі чоловіків.