26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 листопада 13:05
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 18:19
Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії докладніше
18 жовтня 19:19
Прийнято за основу урядовий законопроект про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України докладніше
17 жовтня 13:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
21 листопада 2022, 16:55

Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України»

 

21 листопада 2022 року в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України».

Відкриваючи захід Перший заступник голови Комітету Ткаченко М.М. зокрема зазначив, що тематика законопроекту є дуже чутливою, оскільки мова йде про забезпечення в Україні розвитку мовної, культурної, етнічної, релігійної самобутності наших громадян та підкреслив, що: «створення належних умов для реалізації і захисту прав усіх осіб, які належать до національних меншин, є обов’язком кожної демократичної держави. Недарма, вимога щодо реформування законодавства про національні меншини є однією з умов, яку Європейський Союз ставить перед Україною на шляху до повноправного членства».

Перший заступник Голови Верхової Ради України Корнієнко О.С. акцентував, що кандидатство в ЄС — це спільне надбання та спільна відповідальність усіх українців: «Ми маємо зробити все, аби необхідне законодавство було прийнято максимально у тій формі, яка б задовольнила всі сторони». Він також додав, що тривають серйозні та змістовні консультації з Венеційською комісією, Радою Європи та іншими профільними стейкхолдерами щодо даного законопроекту.

Голова підкомітету з питань прав людини Комітету Тарасенко Т.П., який модерував захід, підкреслив, що законопроект «покликаний закріпити та уточнити права та обов’язки національних спільнот та держави Україна» та попросив «відкрито озвучувати всі пропозиції до нього для їх дослідження перед реєстрацією законопроекту та в процесі роботи над ним вже в стінах Парламенту».

У ході активного діалогу за участі представників громадських об’єднань національних меншин відбулось обговорення основних новацій та дискусійних положень законопроекту.