26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 листопада 13:05
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 жовтня 18:19
Заява членів Комітету щодо необхідності визнання російської федерації спонсором тероризму та створення спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської агресії докладніше
18 жовтня 19:19
Прийнято за основу урядовий законопроект про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України докладніше
17 жовтня 13:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
23 вересня 2022, 13:33

Заступник Голови Комітету Руслан Горбенко: «Ядерний шантаж держави-агресора повинен бути зупинений. Поки ще не пізно»

  

Сьогодні Україна і світ проходять дуже складне випробування. Держава-агресор вже відкрито говорить про можливість використання нею всіх інструментів для досягнення своїх військово-політичних цілей.

Ядерний шантаж з боку Російської Федерації стає основною складовою її загарбницького протистояння з цивілізованим світом. Якщо раніше держава-окупант намагалася залякувати країни Європи, використовуючи тимчасово зайняті в Україні атомні електростанції, постійно обстрілюючи прилеглу до них територію з важкого озброєння, то вже зараз все частіше з вуст її високих посадових осіб  лунають заклики до нанесення «локальних» чи «превентивних» ядерних ударів. Здебільшого, місцем для нанесення таких ударів розглядаються території суверенної та незалежної України.

Риторика ядерного тероризму, яку використовує військо-політичне керівництво держави-агресора, фактично, руйнує всі безпекові механізми, які створювалися десятиліттями не тільки в Україні і Європі, а й у цілому світі.

Сьогодні перед усім людством нависла загроза глобальної катастрофи, адже тепер ми чуємо не тільки погрози - країна-агресор всерйоз розглядає можливість використання ядерної зброї.

На такі дії держави-терориста має бути рішуча відповідь з боку міжнародної спільноти. Це є питанням безпеки та виживання усього світу. Звертаюсь до всіх наших міжнародних партнерів – не стійте осторонь, ядерний шантаж повинен бути зупинений, поки ще не пізно.