26 травня 10:21
Створено платформу для збору фактів порушення прав людини докладніше
25 травня 14:20
Відбулось засідання Комітету докладніше
24 травня 10:20
Голова Комітету Дмитро Лубінець в ефірі телеканалу Донбас24 докладніше
20 травня 10:21
Голова Комітету Дмитро Лубінець взяв участь у зустрічі з членами делегації Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення докладніше
19 травня 09:18
Інформація для тих, хто потребує евакуації та гуманітарної допомоги докладніше
18 травня 15:51
Комітет вітає підписання Президентом України Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» докладніше
18 травня 14:14
Відбувся круглий стіл на тему: «Крим через призму збройної агресії Російської Федерації: нові виклики у сфері захисту прав жителів тимчасово окупованих територій» докладніше
17 травня 14:45
Голова Комітету Дмитро Лубінець привіз допомогу для наших захисників докладніше
10 травня 2022, 18:50

Голова Комітету Дмитро Лубінець взяв участь у брифінгу на тему «Порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях»

 

10 травня 2022 р. Голова Комітету з питань прав людини Дмитро Лубінець взяв участь у брифінгу на тему «Порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях» в медіацентрі УКРІНФОРМ.

В ході виступу Дмитро Лубінець повідомив про виклики сьогодення, проблеми внутрішньо переміщених осіб, ситуацію на тимчасово окупованих територіях України. Голова Комітету зазначив, що з 2014 року внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей було приблизно 1,5 млн. На даний час загальна кількість переміщених осіб врази більша і складає приблизно 11 млн. громадян. З них 4 млн. людей виїхали за межі території України. А 7 млн. людей – переміщені всередині нашої держави.

«З активізацією воєнних дій Росії проти України, наш Комітет  визначив кілька пріоритетів: фіксація порушень прав людини на зайнятих ворогом територіях, міжнародна діяльність, гуманітарна допомога окупованим територіям, до якої долучилися депутати – члени комітету. Ми створили робочу групу, яку очолив Тарас Тарасенко. Група займається збиранням інформації щодо порушень прав людини, військових злочинів, злочинів проти людяності. Фіксуємо і намагаємось передавати цю інформацію колегам з інших парламентів світу» - відзначив Дмитро Лубінець.

   «Ми намагаємось працювати у різних напрямках. Комітет ініціював звернення до всіх парламентів світу та до ООН про те, що все, що зараз відбувається, треба називати не просто війною, а геноцидом українського народу. Після цього була прийнята відповідна Постанова Верховної Ради України, такі ж постанови прийняли інші парламенти. Ми ініціювали звернення щодо процедури з вилучення Росії з Радбезу ООН. Робота не зупиняється! Ми щоденно фіксуємо злочини та порушення прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях для того, щоб винні обов’язково понесли покарання!» - зауважив Голова Комітету.

Відеозапис ефіру: