25 січня 14:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
11 січня 14:21
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 грудня 16:02
Комітет вітає прийняття Парламентом Закону України про національні меншини (спільноти) України докладніше
09 грудня 09:38
Перший заступник голови Комітету Максим Ткаченко: «Українці – вільні духом люди. Вони, як ніколи, готові відстоювати і виборювати свої права і свободи» докладніше
26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
06 липня 2021, 15:07

Відбулась зустріч з делегацією Моніторингового комітету ПАРЄ

6 липня 2021 р. члени Комітету зустрілись з делегацією Моніторингового комітету ПАРЄ з питань дотримання обов’язків та зобов’язань державами-членами Ради Європи.

Голова Комітету Дмитро Лубінець поінформував членів делегації з діяльністю Комітету та напрацюваннями у питаннях захисту прав національних меншин в Україні. Дмитро Лубінець повідомив присутніх про численні заходи, які проводились у Комітеті у зазначеній сфері: круглі столи, експертні обговорення, комітетські слухання, моніторингові візити до місць компактного проживання національних меншин у Донецькій, Запорізькій, Одеській, Чернівецькій, Закарпатській області.

Дмитро Лубінець відзначив, що зазначені моніторингові візити проводились з метою вивчення стану забезпечення прав та потреб національних меншин, а також задля обговорення питань, пов’язаних із напрацюванням та вдосконаленням законодавчої бази, спрямованої на регулювання етнонаціональних відносин, зокрема проекту нової редакції Закону України «Про національні меншини в Україні».

Голова Комітету звернув увагу присутніх на прийнятий Парламентом Закон України «Про корінні народи України», метою якого є  визначення правового статусу корінних народів України та встановлення правових гарантій на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами осіб, що належать до корінних народів України, що встановлені  нормами міжнародного права, а також передбачені в Конституції та законах України.

В ході зустрічі сторони обмінялися думками та домовились про подальшу співпрацю.

У зустрічі взяли участь: Голова Комітету Дмитро Лубінець, народний депутат України Тарас Тарасенко, Співдоповідачі Комітету ПАРЄ Альфред Хеєр (Швейцарія), Біргір Торарінссон (Ісландія), Бас Кляйн (Нідерланди) та Стен Ньорлов (Данія).