24 вересня 09:56
Заява членів Комітету щодо необхідності реформування ООН, визнання російської федерації спонсором тероризму та притягнення її політичного і військового керівництва до відповідальності за порушення міжнародного права і вчинення воєнних злочинів докладніше
23 вересня 13:33
Заступник Голови Комітету Руслан Горбенко: «Ядерний шантаж держави-агресора повинен бути зупинений. Поки ще не пізно» докладніше
22 вересня 17:30
Відбулись слухання на тему: «Деокупація та реінтеграція тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України» докладніше
21 вересня 15:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
21 вересня 09:16
Заява членів Комітету до Міжнародного дня миру докладніше
15 вересня 14:59
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
19 березня 2021, 13:44

Голова Комітету зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто

18 березня 2021 року Голова Комітету Лубінець Дмитро Валерійович зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто.

Пан Посол поінформував про стурбованість щодо захисту прав угорської національної меншини в Україні, зокрема щодо реалізації її мовних, освітніх прав. Йшлося також про гуманітарну допомогу, яку Вишеградський фонд та Угорщина надає для Луганської та Донецької областей, діяльність щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб на сході України, особливо в умовах пандемії, спричиненої СОVID-19, лікування за фінансування Угорського Уряду поранених українських військовослужбовців, оздоровлення українських дітей з сімей учасників АТО/ООС в Угорщині.

Голова Комітету подякував за надану допомогу, за підтримку територіальної цілісності України, засудження збройної агресії Російської Федерації, анексії Криму. Водночас Голова Комітету висловив сподівання на підтримку Угорщини в просуванні України до ЄС і НАТО.

Також Голова Комітету повідомив про роботу, яка ведеться робочою групою під його головуванням на проектом Закону «Про національні меншини в Україні». Наразі проект направлений на опрацювання і погодження до низки заінтересованих міністерств. Проект Закону був предметом обговорення на нараді в Офісі Президента України під головуванням Президента України Зеленського В.О. Було прийнято рішення про обов’язкове подальше обговорення проекту з представниками національних меншин в Україні. Проект має врегулювати статус національних меншин, забезпечити їх всебічні права і стати засторогою політичних маніпуляцій з цього приводу.

      Голова Комітету запропонував відновити роботу груп дружби в парламентах України та Угорщини, виступив з ініціативою провести онлайн-зустріч з головою відповідного Комітету в парламенті Угорщини. Передав через пана Посла запрошення доєднатися до участі в «Кримській платформі».

Сторони домовилися про подальшу співпрацю.