20 червня 2022, 15:27

Голова Комітету Дмитро Лубінець зустрівся із Спеціальним Представником Європейського Союзу з прав людини Імоном Гілмором

 

20 червня Голова Комітету Дмитро Лубінець провів зустріч із Спеціальним Представником Європейського Союзу з прав людини Імоном Гілмором.

У ході зустрічі Спеціальний представник Європейського Союзу з прав людини Імон Гілмор зазначив, що основною метою його візиту є особисте ознайомлення з порушеннями прав людини, норм міжнародного гуманітарного права в Україні з початку збройної агресії Російської Федерації, та підкреслив, що Європейський Союз всебічно підтримує Україну.

Голова Комітету Дмитро Лубінець подякував за візит та відзначив важливість отримання Україною статусу кандидата на членство в Європейському Союзі, підкресливши необхідність продовження роботи в цьому напрямку, щоб Україна незабаром стала вже повноправним членом ЄС.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання пов’язані із воєнними злочинами, вчиненими російськими військовими в населених пунктах України, та важливість докладання максимальних зусиль задля невідворотності покарання за них.

У ході зустрічі окрему увагу було приділено ситуації, що склалась навколо звільнення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісової Л.Л. В контексті даного питання Імон Гілмор наголосив на важливості існування незалежного Офісу Уповноваженого Верховної Ради України для вступу України до Європейського Союзу.

Голова Комітету Дмитро Лубінець поінформував Спеціального Представника ЄС з прав людини щодо процедури обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та запевнив, що відбір кандидатів буде відкритим і прозорим.

Сторони висловили сподівання на продовження плідної, ефективної та довготривалої співпраці.