12 березня 2018, 16:18

Голова Комітету зустрівся з Президентом та Генеральним секретарем "Парламентарів за глобальні дії"

 

Сьогодні  Голова Комітету з прав людини, Голова Національної групи  «Парламентарі за глобальні дії» Григорій Немиря провів зустріч з Президентом організації "Парламентарі за Глобальні дії"  (PGA) Маргаретою Седерфельт та Генеральним секретарем PGA Девідом Донатом-Каттіном.

 

Сторони обговорили ситуацію в Україні та питання міжпарламентського співробітництва. Окремо йшлося про захист прав і свобод людини в нашій державі, стан системи правосуддя та перспективи ратифікації Україною Римського статуту. 

 

«Для нас дуже важливо бути в Україні у цей час викликів. Ваша країна має бути у центрі міжнародного порядку денного, враховуючи неоголошену війну на Сході України та незаконну анексію Крима Росією», - сказала Маргарета Седерфельт.

 

У свою чергу Григорій Немиря подякував за підтримку та наголосив на необхідності  ратифікувати Римський статут та приєднатися до Міжнародного кримінального суду (МКС).

 

Крім того, сторони обговорили питання, пов‘язані з  організацією Щорічного форуму PGA в Україні.

 

У зустрічі також брали участь народний депутат України Світлана Заліщук та експерт  Центру громадянських свобод Марина Ліліченко.

 

Парламентарі за глобальні дії (Parliamentarians for Global Action) є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 членів) з усіх регіонів світу (з понад 142 країн), які займаються захистом прав людини та людської безпеки, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним з пріоритетів діяльності Парламентарів за глобальні дії є підтримка ефективного функціонування Міжнародного кримінального суду (МКС) і подолання безкарності, а також питання ратифікації Римського статуту МКС.

 

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією по притягненню до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

 

З більш детальною інформацією щодо діяльності організації можна ознайомитися на офіційному сайті http://www.pgaction.org/.