27 листопада 2017, 09:05

Григорій Немиря братиме участь у щорічному форумі "Парламентарів за глобальні дії"

27-29 листопада  Голова Національної групи  «Парламентарі за глобальні дії» , Заступник голови Партії «Батьківщина», Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря бере участь у 39-му щорічному форумі транснаціональної мережи членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" (Parliamentarians for Global Action), який проходить у місті Мілан (Італія). 

Цього року форум присвячений ролі парламентарів у попередженні насильницького екстремізму і масових злодіянь.

Планується, що під час форуму Григорій Немиря виступить з доповіддю, в якій торкнеться наступних питань: припинення безкарності для причетних до насильницького екстремізму і масових злодіянь та забезпечення доступу до правосуддя для жертв, роль МКС, національні юрисдикції та інші механізми для гарантування відповідальності,  а також роль парламентарів у вирішенні питань минулого, репаративного/реституційного правосуддя і примирення.

Крім того, 28 листопада  Григорій Немиря братиме участь у засіданні Міжнародної Ради "Парламентарів за глобальні дії" (PGA International Council, в якій планує брати участь Національна група України у PGA.

Нагадаємо, що  Парламентарі за глобальні дії (Parliamentarians for Global Action) є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 членів) з усіх регіонів світу (з понад 142 країн), які займаються захистом прав людини та людської безпеки, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним з пріоритетів діяльності Парламентарів за глобальні дії є підтримка ефективного функціонування Міжнародного кримінального суду (МКС) і подолання безкарності, а також питання ратифікації Римського статуту МКС.

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією по притягненню до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.