04 жовтня 2017, 18:13

Голова Комітету зустрівся з Генеральним секретарем "Парламентарів за Глобальні дії"

Сьогодні  Голова Комітету з прав людини, Голова Національної групи  «Парламентарі за глобальні дії» Григорій Немиря провів зустріч з Генеральним секретарем організації "Парламентарі за Глобальні дії" Давідом Донатом Кеттіном.

Сторони обговорили ситуацію в Україні та питання міжпарламентського співробітництва. Окремо йшлося про захист прав і свобод людини в нашій державі, стан системи правосуддя та перспективи ратифікації Україною Римського статуту. 

"Наша мета - підтримати демократичні інституції в Україні та допомогти Вам просуватися шляхом реформ",- наголосив Давід Донат Кеттін.

У свою чергу Григорій Немиря подякував за підтримку та наголосив на необхідності  ратифікувати Римський статут та приєднатися до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Крім того, співрозмовники обмінялися думками стосовно можливості проведення наступного року в Україні  Консультативної Асамблеї "Парламентарів за Глобальні дії",  присвяченої питанням ратифікації Україною Римського Статуту та утвердження принципу верховенства права.

У зустрічі також брали участь народні депутати України Юрій Чижмарь і Світлана Заліщук та експерт  Центру громадянських свобод Олександра Романцова.

Парламентарі за глобальні дії (Parliamentarians for Global Action) є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 членів) з усіх регіонів світу (з понад 142 країн), які займаються захистом прав людини та людської безпеки, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним з пріоритетів діяльності Парламентарів за глобальні дії є підтримка ефективного функціонування Міжнародного кримінального суду (МКС) і подолання безкарності, а також питання ратифікації Римського статуту МКС.

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією по притягненню до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

З більш детальною інформацією щодо діяльності організації можна ознайомитися на офіційному сайті http://www.pgaction.org/

28 листопада у Мілані (Італія) проходитиме Міжнародна рада PGA (PGA International Council, в якій планує брати участь Національна група України у PGA.