Головна > Текстові публікації > Заходи Комітету* > Стенограми та протоколи комітетських слухань*
Надрукувати Зменшити зону перегляду

Стенограми та протоколи комітетських слухань*

11 жовтня 2016, 14:46

ПРОТОКОЛ слухань у Комітеті на тему: "Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року"

ПРОТОКОЛ

слухань у Комітеті Верховної Ради України

з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на тему: «Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

 

                     5 жовтня 2016 року  14.30

                        (м. Київ, вул. Грушевського, 18/2, кім. 11)

 

 

         ГОЛОВУЄ: Голова Комітету Немиря Г.М.

         ПРИСУТНІ:

         члени Комітету – Брензович В.І., Джемілєв М., Фельдман О.Б., Чубаров Р.А., (відсутні – Логвинський Г.В., Пацкан В.В., Суслова І.М., Рабінович В.З., Тимошенко Ю.В.,);

         працівники секретаріату Комітету – Сімон В.П., Буждиган В.П., Надточій Л.І.

 

ЗАПРОШЕНІ:

 

1.                 Філіпішина Аксана Анатоліївна - Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.

2.                 Нищук Євген Миколайович – Міністр культури України.

3.                 Доценко Юлія Юріївна – заступник керівника служби міністра культури України.

4.                 Юраш Андрій Васильович - директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

5.                 Ходаківський Володимир Дмитрович - начальник відділу національних меншин та української діаспори Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

6.                 Ткаченко Наталія Петрівна – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та міжнародної взаємодії з питань національностей Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

7.                 Кононенко Юрій Григорович -директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

8.                 Бєскова Наталія Володимирівна -заступник директора департаменту - начальник відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

9.                 Кошкіна Жанна Олексіївна - методист вищої категорії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

10.            Фоміна Світлана Петрівна - завідувач сектору мов національних меншин відділу сприяння вивченню мов ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

11.            Харченко Світлана Йосипівна - головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

12.            Кравченко Наталія Адамівна – начальник відділу сприяння вивченню мов ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

13.            Крентовський Микола Станіславович – заступник директора Департаменту – начальника управління медико-соціальної допомоги населенню Медичного департаменту Міністерства охорони здоров’я України.

14.            Лупей – Ткач Світлана Іванівна - начальник відділу медичної реабілітації, паліативної та хоспісної допомоги Медичного департаменту Міністерства охорони здоров’я України.

15.            Кікіна Сергій Омелянович – директор департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України.

16.            Коростельов Дмитро Олексійович - радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики України.

17.            Заря Андрій Федорович – заступник начальника Управління житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

18.            Дір Лариса Володимирівна – начальник Управління з питань закордонного українства та етноконфесійного діалогу Міністерства закордонних справ України.

19.            Васильєва Оксана Юріївна – заступник начальника Управління з питань закордонного українства та етноконфесійного діалогу – начальник відділу Міністерства закордонних справ України.

20.            Заєць Оксана Василівна - головний спеціаліст відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

21.            Тарасенко Костянтин Васильович - начальник відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

22.            Сіренко Тетяна Миколаївна – головний спеціаліст відділу паспортизації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України.

23.            Черноштан Сергій Михайлович - заступник Директора Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

24.            Тімоніна Марія Борисівна - Заступник директора департаменту статистики населення та регіональної статистики Державної служби статистики України.

25.            Бардин Марія Ярославівна – начальник відділу у справах релігій і національностей Київської обласної державної адміністрації.

26.            Подолянець Ігор Іванович – начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

27.            Старостенко Ганна Вікторівна - заступник голови Київської міської державної адміністрації.

28.            Попова Діана Олегівна - директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

29.            Моцюк Володимир Володимирович - заступник директора Департаменту культури – начальник Управління у справах національностей та релігій Київської міської державної адміністрації.

30.            Власенко Ольга Іванівна  - начальник відділу з питань національностей Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

31.            Семененко Олександр Олександрович - головний спеціаліст відділу з питань національностей Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

32.            Павлік Наталія Андріївна - головний спеціаліст відділу з питань національностей Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

33.            Горовий Володимир Васильович – головний спеціаліст Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

34.            Різникова Ярослава Олексіївна – начальник відділу мистецтв, культури, національностей та релігій Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.     

35.            Шкурідін Олександр Миколайович – заступник керівника Апарату Чернівецької обласної державної адміністрації.

36.            Гладка Катерина, співробітник проектів ВКНМ ОБСЄ в Україні.

37.            Гушулей Володимир - Спеціаліст з питань громадянського суспільства, Консультативна Місія Європейського Союзу.

38.            Пилипів Наталія - Моніторингова Місія ООН із Прав Людини, спеціаліст із прав людини.

39.            Жмурко Ольга – МФ «Відродження».

40.            Пономарьов Сергій Юрійович - менеджер Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

41.            Калакура Олег Ярославович – Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса.

42.            Коцур Віталій Вікторович - Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса.

43.            Бакальчук Владислава Олегівна - ст. наук. співробітник Національного інституту стратегічних досліджень.

44.            Шульга Олександр Миколайович -  старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України,  кандидат соціологічних наук.

45.            Тищенко Юлія - Український незалежний центр політичних досліджень.

46.            Аванесян Ашот Дадікоєвич  -     Голова Ради національних спільнот України, Президент Національного конгресу вірмен України.                        

47.            Азизян Самвел Левонович.

48.            Бурлуцький Микола Александрович - Голова ГДПО "Чачимо" (Харьков).

49.            Григоріченко Петро Дмитрович - Президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конгрес ромен України».   

50.            Дармостук Олександр Петрович - ГО Народна довіра Черкащини.

51.            Зісельс Йосип Самойлович – Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України.

52.            Ільїн Микола Миколайович.

53.            Казанська Альона Борисівна.

54.            Кдирова Інеш Осарбаївна - Голова Національного казахського культурного центру «Арман»,  Віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Сприяння культурному розвитку».                                 

55.            Коваль Борис Прокопович.

56.            Козиміренко Тетяна Борисівна.

57.            Конденко Микола Цинович – помічник юриста ГО «Центр об’єднання та захисту прав ромів».

58.            Конденко Михайло Васильович – Президент ГО «Центр об’єднання та захисту прав ромів».

59.            Кондур Володимир Анатолійович - Президент громадської організації "Правозахисний Ромський Центр".

60.            Кондур Земфіра – президент МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі».

61.            Коржов Юрій Серафимович.

62.            Коржова Валентина Петрівна.

63.            Крикунов Ігор Миколайович - Президент  ромського національно-культурного об’єднання "Амала", художній керівник Циганського академічного музично-драматичного театру "Романс", народний артист України.

64.            Кулчар Єлеонора Іванівна - Голова Закарпатського обласного благодійного фонду " Благо".

65.            Мекахаль Наталія  - ГО «Інститут міжнародних досліджень і співробітництва».

66.            Монастирський Аркадій   Ільїч    -   Президент Єврейського форуму України.       

67.            Музиченко Володимир Степанович.                   

68.            Набаранчук Раїса Борисівна.

69.            Навроцький Володимир Вячеславович - представник Європейського Центру Прав Рома (м. Будапешт, Угорщина).

70.            Ніколаєнко Андрій Андрійович – Черкаське обласне громадське об’єднання "Рома".

71.            Ніколенко Михайло Миколайович.

72.            Савін Андрій Сергійович – юрист Центру юридичної безоплатної правової допомоги учасникам АТО, учасник АТО, представник ГО «Романо Джиєпен».

73.            Садаєв Салман Аюбович - Голова комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України, Голова правління Всеукраїнської громадської організації "Діаспора чеченського народу".

74.            Сачине - Коберник Люсія Миколаївна - Голова Правління ромських Громадських організацій Житомирщини, член Ромської ради України, член Народної ради України, член Громадської ради при Житомирській облдержадміністрації (третьої каденції), керівник Центру юридичної безоплатної правової допомоги учасникам АТО.

75.            Сочка Роман Іванович – юрист ГО «Центр об’єднання та захисту прав ромів».

76.            Іваненко Юрій - Голова Спілки ромських громадських організацій «Ромська Рада України».

77.            Тагієв Ровшан Сурхаєвич -    Голова ГО «Асамблея Національностей України».                         

78.            Фюдр Олена Станіславівна - ГО Добробут Золотоніщини.

79.            Череповський Петро Миколайович.

80.            Щербаков Микола Миколайович.  

81.            Валєєв Емір Хамітович - член Комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України.

82.            Єфимищ Надія Михайлівна    - член Комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України.

83.            Келіогло Василій Григорович- член Комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України.

84.            Лобасок Ірина Олександрівна    - член Комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України.

85.            Фараджаллах Мохаммад Ахмед - член Комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України.

86.            Фєтєску Анатолій Семенович - член Комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України.

87.            Хачатрян Ліліт Єдіківна - член Комісії з міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України.       

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1.                 Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

 

 

ВИСТУПИЛИ:

1.                 Юраш Андрій Васильович - Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

2.                 Тарасенко Костянтин Васильович - начальник відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

3.                 Бєскова Наталія Володимирівна - заступник директора департаменту - начальник відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

4.                 Крентовський Микола Станіславович – заступник директора Департаменту – начальника управління медико-соціальної допомоги населенню Медичного департаменту Міністерства охорони здоров’я України.

5.                 Різникова Ярослава Олексіївна – начальник відділу мистецтв, культури, національностей та релігій Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.

6.                 Фельдман Олександр Борисович - голова підкомітету з питань громадянства, міграційної політики та етнічних груп України.

7.                 Брензович Василь Іванович - голова підкомітету з питань міжнаціональних відносин.

8.                 Філіпішина Аксана Анатоліївна - Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.

9.                 Жмурко Ольга - Директор ромської програмної ініціативи (МФ «Відродження») .

10.            Кондур Володимир Анатолійович - Голова Коаліції ромських організацій України «Стратегія 2020» .

11.            Григоріченко Петро Дмитрович - Президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конгрес ромен України»   .

12.            Конденко Микола Цинович - Представник ГО «Центр об’єднання та захисту прав ромів».

13.            Сачине - Коберник Люсія Миколаївна - Голова Правління ромських Громадських організацій Житомирщини, член Ромської ради України, член Народної ради України, член Громадської ради при Житомирській облдержадміністрації (третьої каденції), керівник Центру юридичної безоплатної правової допомоги учасникам АТО.

14.            Тагієв Ровшан Сурхаєвич     -   Голова громадської організації "Асамблея Національностей України".

 

За наслідками обговорення учасники слухань

УХВАЛИЛИ: 

Рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин:

1)      звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією передбачити у Державному бюджеті України на 2017 рік кошти на фінансування Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року;

2)                доопрацювати проект рекомендацій комітетських слухань на тему: «Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року» та винести його для затвердження на наступне засідання Комітету.

 

 

 

Голова Комітету                                                                                   Немиря Г.М.