Головна > Документи > Заходи Комітету > Робочі та офіційні візити
24 вересня 09:56
Заява членів Комітету щодо необхідності реформування ООН, визнання російської федерації спонсором тероризму та притягнення її політичного і військового керівництва до відповідальності за порушення міжнародного права і вчинення воєнних злочинів докладніше
23 вересня 13:33
Заступник Голови Комітету Руслан Горбенко: «Ядерний шантаж держави-агресора повинен бути зупинений. Поки ще не пізно» докладніше
22 вересня 17:30
Відбулись слухання на тему: «Деокупація та реінтеграція тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України» докладніше
21 вересня 15:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
21 вересня 09:16
Заява членів Комітету до Міжнародного дня миру докладніше
15 вересня 14:59
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Робочі та офіційні візити

19 березня 2015, 15:05

Голова Комітету Григорій Немиря зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря провів зустріч з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ ОБСЄ)  Астрід Турс.

Сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію в Україні, дотримання прав національних меншин та проблеми внутрішньо переміщених осіб.

У цьому зв‘язку Григорій Немиря повідомив, що 11 березня за ініціативи Комітету  відбулися парламентські слухання ?на тему: «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні», а 18 лютого Комітет  провів слухання на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».  5 березня члени Комітету затвердили рекомендації слухань (http://kompravlud.rada.gov.ua/kompravlud/control/uk/publish/article?art_id=50323&cat_id=45376).

«В Україні вже більше мільйона внутрішньо переміщених осіб. Наш обов‘язок забезпечити дотримання їхніх прав і свобод», - сказав Григорій Немиря.

       Йшлося також про розробку проекту Національної стратегії у сфері прав людини. Григорій Немиря повідомив, що проект стратегії буде передано Президенту України наприкінці місяця та підкреслив, що під час комітетських слухань з цього приводу  було рекомендовано затвердити Стратегію законом.

Астрід Турс підкреслила, що ОБСЄ вже зробила декілька пропозицій щодо стратегії, зокрема, створення інституцій, відповідальних за імплементацію законодавства у сфері прав людини.

Крім того йшлося про роботу структур ОБСЄ в Україні та їхню співпрацю з Комітетом з прав людини.