Головна > Документи > Заходи Комітету > Робочі та офіційні візити
25 січня 14:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
11 січня 14:21
Відбулось засідання Комітету докладніше
13 грудня 16:02
Комітет вітає прийняття Парламентом Закону України про національні меншини (спільноти) України докладніше
09 грудня 09:38
Перший заступник голови Комітету Максим Ткаченко: «Українці – вільні духом люди. Вони, як ніколи, готові відстоювати і виборювати свої права і свободи» докладніше
26 листопада 03:01
Заява членів Комітету докладніше
21 листопада 16:55
Відбулось громадське обговорення проекту Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» докладніше
17 листопада 20:34
Заява членів Комітету щодо необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду докладніше
15 листопада 12:42
Відбулось засідання Комітету докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Робочі та офіційні візити

03 липня 2015, 14:57

Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ

Сьогодні Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини Григорій Немиря провів зустріч Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс.    

Сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію в Україні, дотримання прав національних меншин, проблеми внутрішньо – переміщених осіб, конституційну реформу та особливості процесу децентралізації.

Йшлося також про виконання Мінських домовленостей. У цьому зв'язку Григорій Немиря повідомив про деталі застосування Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, в'їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства), які були представлені СБУ на останньому засіданні Комітету.

У свою чергу Астрід Торс наголосила на необхідності дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб з Криму та окупованої частини Донбасу.

         Крім того,  сторони обговорили інституційне забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері міжетнічних відносин та захисту прав національних меншин України, приділивши увагу нещодавній ліквідації інституту урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики. Астрід Торс поділилася оцінкою щодо стану дотримання прав і свобод національних менших в Україні

Григорій Немиря в чергове закликав Віце-прем'єр-міністра України, Міністра культури України В'ячеслава Кириленка до співпраці з Комітетом задля вирішення проблем цієї категорії громадян України.