Головна > Документи > Заходи Комітету > Робочі та офіційні візити
24 вересня 09:56
Заява членів Комітету щодо необхідності реформування ООН, визнання російської федерації спонсором тероризму та притягнення її політичного і військового керівництва до відповідальності за порушення міжнародного права і вчинення воєнних злочинів докладніше
23 вересня 13:33
Заступник Голови Комітету Руслан Горбенко: «Ядерний шантаж держави-агресора повинен бути зупинений. Поки ще не пізно» докладніше
22 вересня 17:30
Відбулись слухання на тему: «Деокупація та реінтеграція тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України» докладніше
21 вересня 15:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
21 вересня 09:16
Заява членів Комітету до Міжнародного дня миру докладніше
15 вересня 14:59
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Робочі та офіційні візити

10 вересня 2015, 14:38

Члени Комітету зустрілися зі Спецдоповідачем ООН з прав людини

Сьогодні Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини та Член Комітету Рефат Чубаров провели зустріч зі Спеціальним доповідачем РПЛ ООН з питань позасудових страт, страт без належного судового розгляду та довільних страт Крістофом Хейнсом.

Сторони обговорили ситуацію в Україні, зокрема збройний конфлікт на Сході нашої держави та проблему внутрішньо переміщених осіб.

"Зараз через війну Україна зіткнулася з багатьма проблемами, яких не знала раніше. Мова йде про надання гуманітарної допомоги громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованих територіях Донбасу, та проблемах пов'язаних з цим, механізми перетину лінії розмежування та питання внутрішньо переміщених осіб, яких зараз вже майже 1,5 мільйони", - наголосив Григорій Немиря.

"На жаль, ми лише можемо говорити про права людини у Криму. Україна як держава не має жодного важелю впливу, щоб захистити права наших громадян у Криму. Захист прав людини на окупованому півострові буде можливий тільки після того, як Крим деокупують",- сказав один з лідерів кримсько-татарського народу, Член Комітету Рефат Чубаров. "Ми сподіваємося на продовження санкцій міжнародної спільноти проти Росії та допомогу Україні для захисту".

Йшлося також про громадян України, яких незаконно утримують за гратами в Російській Федерації: народного депутата Надії Савченко, режисера Олега Сенцова та інших і необхідності втручання міжнародної спільноти для їх негайного звільнення.

Окремо Григорій Немиря зупинився на питаннях, пов'язаних з реалізацією Національної стратегії у сфері прав людини (затвердженої Указом Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015) та повідомив про нещодавне рішення Комітету включити представників Комітету Рефата Чубарова і Георгія Логвинського до складу робочої групи з реалізації стратегії та долучити Верховну Раду до моніторингу реалізації стратегії.