Головна > Документи > Заходи Комітету > Робочі та офіційні візити
24 вересня 09:56
Заява членів Комітету щодо необхідності реформування ООН, визнання російської федерації спонсором тероризму та притягнення її політичного і військового керівництва до відповідальності за порушення міжнародного права і вчинення воєнних злочинів докладніше
23 вересня 13:33
Заступник Голови Комітету Руслан Горбенко: «Ядерний шантаж держави-агресора повинен бути зупинений. Поки ще не пізно» докладніше
22 вересня 17:30
Відбулись слухання на тему: «Деокупація та реінтеграція тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України» докладніше
21 вересня 15:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
21 вересня 09:16
Заява членів Комітету до Міжнародного дня миру докладніше
15 вересня 14:59
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Робочі та офіційні візити

05 листопада 2015, 14:36

Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ

Сьогодні Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини Григорій Немиря провів зустріч Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс.    

Сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію в Україні та питання інституційного забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері міжетнічних відносин  і захисту прав національних меншин України.

Окремо йшлося про створення окремого органу виконавчої влади в Україні, який би опікувався питаннями національних меншин.

У цьому зв'язку Астрід Торс висловила занепокоєння через затягування часу зі створенням відповідного органу та запропонувала спільними зусиллями ОБСЄ, Міністерства культури та Комітету ВРУ з прав людини обговорити проблемні питання на цьому шляху.

"Не можна затягувати з таким кроком. Національним меншинам в Україні потрібен окремий орган, який би опікувався захистом їх прав, розглядав їхні скарги та займався створенням нового профільного законодавства", - сказала вона.

У свою чергу Григорій Немиря подякував Астрід Торс за підтримку України і запропонував провести найближчим часом круглий стіл за участі представників ОБСЄ, Міністерства культури України та Комітету з прав людини для обговорення цього питання.

"Тільки спільними зусиллями ми зможемо забезпечити захист прав і свобод національних меншин України",- сказав він.

У свою чергу Члени Комітету Мустафата Джемілєв та Василь Брензович повідомили, що декілька років тому в Україні навіть існувало міністерство з питань національних меншин, яке було ліквідовано; пізніше був створений комітет з питань національних меншин, який вже двічі ліквідовували. Вони наголосили на нагальній необхідності створення окремого органу з питань національних меншин.

"Створення такого органу з відповідним штатом та фахівцями дозволить почути думку національних меншин та донести її до всіх гілок влади України",- підкреслив Василь Брензович.

У зустрічі також взяла участь Член Комітету Ірина Суслова.