Головна > Документи > Заходи Комітету > Робочі та офіційні візити
24 вересня 09:56
Заява членів Комітету щодо необхідності реформування ООН, визнання російської федерації спонсором тероризму та притягнення її політичного і військового керівництва до відповідальності за порушення міжнародного права і вчинення воєнних злочинів докладніше
23 вересня 13:33
Заступник Голови Комітету Руслан Горбенко: «Ядерний шантаж держави-агресора повинен бути зупинений. Поки ще не пізно» докладніше
22 вересня 17:30
Відбулись слухання на тему: «Деокупація та реінтеграція тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України» докладніше
21 вересня 15:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
21 вересня 09:16
Заява членів Комітету до Міжнародного дня миру докладніше
15 вересня 14:59
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Робочі та офіційні візити

07 червня 2016, 11:09

Голова Комітету зустрівся з Повноважним представником Держдепартаменту США з питань ЛГБТІ спільноти

Сьогодні Голова комітету з питань прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Ренді Беррі, Повноважним представником Держдепартаменту США з питань ЛГБТІ спільноти.

Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію з дотриманням прав людини в Україні, зокрема в контексті питання ЛГБТІ та проведення Маршу рівності 12 червня 2016 року. Григорій Немиря поінформував Повноважного представника Держдепартаменту США щодо досягнутого в Україні прогресу в цьому питанні, в тому числі внесенні Радою відповідних антидискримінаційних поправок до Трудового кодексу України, і наголосив на особливому значенні якомога скорішого ухвалення Радою закону про свободу мирних зібрань. 

«Якби у нас був відповідний закон про свободу мирних зібрань, це сприяло б, зокрема і безпечному проведенню таких заходів, як Марш рівності, призначений на 12 червня цього року», - наголосив Голова комітету. 

Крім того, Григорій Немиря поінформував, що у листопаді Уряд звітуватиме про виконання Плану дій з імплементації Національної стратегії з прав людини, і запропонував у цьому зв’язку провести напередодні захід, присвячений відповідному аспекту захисту прав ЛГБТІ, і запросив Повноважного представника долучитися до цього. 

У свою чергу, Ренді Беррі поінформував Голову комітету про роботу Державного департаменту США у цьому напрямку, зокрема створення рік тому посади Повноважного представника Держдепартаменту США з питань ЛГБТІ спільноти. Ренді Беррі наголосив на тому, що в Україні є відчутний прогрес у цій сфері, попри чутливість питання. «Люди почали говорити про ці питання, а це дуже важливо», - зазначив він. 

На зустрічі також були присутні народні депутати Світлана Заліщук та Ірина Суслова. 

 

11