Головна > Документи > Заходи Комітету > Робочі та офіційні візити
24 вересня 09:56
Заява членів Комітету щодо необхідності реформування ООН, визнання російської федерації спонсором тероризму та притягнення її політичного і військового керівництва до відповідальності за порушення міжнародного права і вчинення воєнних злочинів докладніше
23 вересня 13:33
Заступник Голови Комітету Руслан Горбенко: «Ядерний шантаж держави-агресора повинен бути зупинений. Поки ще не пізно» докладніше
22 вересня 17:30
Відбулись слухання на тему: «Деокупація та реінтеграція тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України» докладніше
21 вересня 15:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
21 вересня 09:16
Заява членів Комітету до Міжнародного дня миру докладніше
15 вересня 14:59
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
01 вересня 15:11
Відбулось засідання робочої групи з розробки проекту Закону про реабілітаційні центри докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Робочі та офіційні візити

12 грудня 2016, 10:52

Голова Комітету зустрівся з прокурором Міжнародного Кримінального Суду

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з прокурором Міжнародного Кримінального Суду (МКС) Фату Бенсудою у Дакарі (Сенегал).

Сторони обговорили перспективи ратифікації Римського Статуту нашою державою та стан системи правосуддя в Україні.

У цьому зв'язку Григорій Немиря наголосив на нагальній необхідності для України ратифікувати Римський статут та приєднатися до Міжнародного кримінального суду.

"Це є одним із зобов'язань нашої держави згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС",- сказав він. "Ратифікація Римського статуту та приєднання до Міжнародного кримінального суду це сильний аргумент у боротьбі з агресією Росії, який Україна не використовує".

У свою чергу Фату Бенсуда детально поінформувала Григорія Немирю про результати попереднього вивчення офісом прокурора двох звернень України до МКС та висловила подяку за зусилля щодо ратифікації Римського статуту і наголосила на необхідності якомога повної імплементації його положень у національне законодавство, зокрема щодо злочинів проти людяності, військових злочинів, геноциду та злочину агресії.

Нагадаємо, що 8-11 грудня Григорій Немиря бере участь у 9-ій Консультативній Асамблеї Парламентарів у підтримку Міжнародного Кримінального Суду та верховенства права у Дакарі, який проходить в рамках  38-го щорічного форуму транснаціональної мережи членів парламентів «Парламентарів за глобальні дії" (Parliamentarians for Global Action).

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією по притягненню до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.